Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Háziorvos végezhet egy egyszer...

Háziorvos végezhet egy egyszerű és gyors vizeletvizsgálatot ami kimutatja hogy terhes vagyok-e?

Figyelt kérdés

a következő hetekben sajnos nincs lehetőségem eljutni egy nőgyógyászhoz csak háziorvoshoz.

3 hete késik a menzeszem, már csináltam egy itthoni tesztet, az negatív lett, mégis megnyugodnék ha egy orvos ki tudná mutatni. feltételezem hogy egy orvosi rendelőben megbízhatóbb módszerrel tudják kimutatni a terhességet a vizeletből. van ilyen vizsgálatra lehetőség egy sima háziorvosi rendelőben?



2017. jan. 17. 22:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem. Laborba kérj beutalót vérvételre az a tuti.
2017. jan. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Gyorstesztet a patikában is tudsz venni csak pénzbe kerül és akár otthon is.
2017. jan. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

gyorstesztet már csináltam negatív lett elméletileg az 98%ig biztos.

mégis egy orvostól valahogy 100%os megnyugtatást remélnék. tudom hogy azt csak a nőgyógyász adhatna de gondoltam rákérdezek hátha van a háziorvosoknak is valami speckó tesztje erre

2017. jan. 17. 22:49
 4/13 anonim ***** válasza:
Ugyanolyan tesztet használnak, mint amit a gyógyszertárban meg tudsz venni...
2017. jan. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

a gyógyszertárban is ugyanazt kapom amit drogériában?

értsd ezt a műanyag rudat amit 10 másodpercig vizeletbe kell mártani és 3 perc múlva eredmény?

2017. jan. 17. 23:01
 6/13 anonim ***** válasza:

Igen, ott is. De van többféle. A háziorvosnál és a nőgyógyászati rendelőben is a legolcsóbbat használják, ami így néz ki: [link]

Ilyet is lehet venni patikában.

Ami megbízhatóbb, az a vérvétel, hCG-t néznek belőle. Egyébként ezeknek a teszteknek is a hCG kimutatás a lényege, csak a vizeletben alacsonyabb a szintje, mint a vérben.

2017. jan. 17. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:

A gyógyszertári teszt érzékenyebb mint az orvos tesztje ! Mikor itthon pozit teszteltem a nőgyógyász tesztje még negatív volt !

A vérvétel a laborban viszont koran ki mutathatja a terhességet .

2017. jan. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Háziorvos ilyet nem végez, max vizelet gyorstesztet csinál ha pl fel vagy fázva. De be sem utalhat ilyesmire mert nem szakorvos! Csak nőgyógyász utalhat be ilyesmire, én is voltam és házidoki mondta hogy bármelyik nőgyógyász ad ilyen beutalót, nem kell a sajátot megvárni, aznap elmentem a kórházba a nőgyógyászatra és akit találtam ő adott. Amúgy a tesztjük megegyezik a boltival, sőt néha kevésbé megbízható.
2017. jan. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat!
2017. jan. 18. 19:38
 10/13 anonim ***** válasza:
Háziorvos is kérhet ilyen vizsgálatot, mint ahogy bármilyen orvos kérheti aki írhat laborbeutalót.
2017. jan. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!