Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mekkora esélyem lehet a saját...

Mekkora esélyem lehet a saját jogú leszázalékolásra?

Figyelt kérdés

45 éves férfi vagyok, fizikai dolgozó.

Kamasz koromban kézfejem át lett szúrva egy balesetben. Megműtötték, de manapság már nem tudom terhelni, mert néha fáj, és olykor egyszerűen kiejtem a tárgyakat a fogásból.

20 éve magas vérnyomásom és refluxom (nyelőcső fekély) betegségem van, 10 éve II. cukorbetegségem, amihez kis mértékű érszűkület is társult. Ha mindez nem lenne elég 4 éve nyaki és hátközépi gerincmeszesedéssel szenvedek. Ez utóbbi mindennapos fájdalommal jár, olykor nagyon komoly szédüléssel, migrénes fejfájással társul.

A munkámat nem tudom ellátni! Már a negyedik munkaviszonyom szűnt meg ez miatt. Rosszulléteim miatt kénytelen vagyok pihenni, olykor elkéredzkedni, de megesik, be sem tudok menni dolgozni. :-(

Irodai munkát is végeztem. Az ülőmunka viszont rontja a nyaki problémáimat. Rosszullét ezt is megzavarta, így felmondtak ott is. :-(

Itthon dolgozgatok, de megélni ebből nem igazán lehet. :-(



2017. jan. 18. 11:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Beszélj a háziorvosoddal.
2017. jan. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
59%

Manapság az orvosi bizottság előtt sok jóra ne számítson az ember. Ki van adva neki az ukáz.

Nekem 3 évente kell megjelennem, mindig újra elbírálják, hogy jogosult vagyok-e a baleseti rokkantsági járadékra. Én ugyan már csak rosszabbul leszek, de az nem számít. Akinek keze lába megvan, az Orbán szerint nem lehet beteg. 2009 nyarán volt a balesetem, közel 8 éve kapom a járadékot. Jelenleg havi 43 ezer bruttó, mert természetesen adóköteles. De bármikor el is vehetik, amire van példa bőven. És ha nem is veszik el, még 11 évem van a nyugdíjig. Ami megint csak a vegetálásra lesz elég, mert az alamizsna annyira leviszi az átlagot. Még van mihez nyúlnom, volt megtakarításom, de mire nyugdíjas leszek, az marad az egyetlen bevételem. Belegondolni is rémes.

2017. jan. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a betegséget nem életkorhoz kell mérni.

Ha valóban beteg vagy és tönkrementél egészségileg és úgy érzed hogy van egy csomó betegséged mint írtad is

és azok valósak,az orvosok sem mondanak mást.

A vizsgálatokon pedig elvileg nem csalnak ami betegséget igazolnak a vizsgálatok azok alapján döntenek.

Lényeg hogy bátran merjél belevágni és végigcsinálni a procedúrát.Akkor van bajod csak ha nincs meg a betegséged vagy nem tudják kimutatni amit állítasz.

Merjél belevágni veszteni nem fogsz semmit,legfeljebb dolgozol tovább ha bírsz.

Én is így voltam tönkrementem irány az orvos kivizsgáltak

és a talált betegségek alapján lerokkantottak mindenféle hálapénz vagy lefizetés nélkül. Csak akkor van félnivaló ha valaki sumákol. Én azt javasolnám hogy merjél belevágni

ne totojázzál fiatalabbak meg egészségesebbek már úgy sem leszünk.Járjál sikerrel Üdv.

2017. jan. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi hozzászólásokat!


A betegségeim kivizsgálások alapján vannak megállapítva, mindegyikkel kezelés alatt állok. Tehát, a legnagyobb bánatomra valóságosak, nem kitaláltak.

Én az a fajta férfiember vagyok, aki hajt akár a gép, mint a duracell nyúl megyek és megyek és megyek ... :-)

Sajnos az elmúlt években egyre jobban rá kellett eszmélnem, nem rajtam múlik, hogy nem tudok már hajtani, hanem az egészségi állapotom határozza meg, melyik nap, mennyit bírok. Hol jobban vagyok, hol nagyon pocsékul. :-( Többször megéltem, hogy akaratom nagyobb volt, mint a fizikai képességem. Ennek mindig meglett a negatív eredménye, pl.: két napig nem tudok kikelni az ágyból. :-(

Mostanra tudatosabban élek, leszabályzom a fejemben meddig mehetek el. Nem emelek nehezet, nem terhelem túlságosan magam, pianóban dolgozgatok itthon a házban és a kertben, könnyed mozgásokkal sportolgatok.

Nehéz behatárolni, mert így is egyik nap többet, másik nap szinte semmi fizikai terhelést nem bírok, de előre nem tudom meghatározni, aznap mi lesz a mennyiség, ami még belefér. Pl.: tegnap a lefagyott havat törtem kicsit a házkörül, mára alig bírom megemelni az egyik karomat. (Nehezen is írom ezeket a sorokat.) Az utcai járdát a szomszéd fiatal srác megcsinálta helyettem, csak úgy lelkesedésből, akár Tom Sawyer barátai a kerítésfestést. :-)


Rokonok tanácsolták, mi lenne, ha megpróbálnám leszázalékoltatni magam saját jogon. Gondolkodóba ejtett az ötlet.

Megélhetésben segítene az a kis pénz, amit adnának esetleg. Mellette pedig eldolgozgatnék itthon, ahogy most is teszem. A kettő kis pénzforrás mégiscsak jobb lenne, mint egy.

2017. jan. 19. 10:33
 5/5 Dudok Andrásné ***** válasza:
Azt nem értem, nem irtad, hogy meddig, mikor voltál kórházi kezeléseken vagy táppénzen?? Erről mihamarabb már a házi orvosoddal kellett volna beszélni esetleg ha ő indokoltnak látja, már elkellett volna ,hogy inditsa!! Igen majdhogy nem az van, ha 2 kezed és 2 lábad meg van látsz, akkor kevesebb az esély!!HÁZIORVOSOD!!!
2017. jan. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!