Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Egészségügyi ellátás TAJ...

Egészségügyi ellátás TAJ kártya nélkül, TAJ szám ismeretében?

Figyelt kérdés

Erős csúsztatás a kártya kifejezés, esetemben egy laminálatlan papírfecniről van szó. Ez a fecni több, mint húsz év után feladta a harcot, a legutóbbi alkalommal, amikor ki akartam halászni a pénztárcámból sikeresen kettétéptem. Adott a kérdés, hogy amennyiben egészségügyi járulék szempontjából kifogástalan a státuszom, ellátnak-e Magyarországon egészségügyi problémával, ha TAJ kártya átadása helyett csak a számát tudom bediktálni? Végül is nem sok információt hordoz magával az a kártya az azonosítón kívül.


Lehetne persze igényelni, de felháborítónak tartom, hogy képesek érte elkérni 3000 Ft-ot, mivel ez megrongálódásnak minősül. Szerintem inkább az a csoda, hogy ez a cédula 20 évig bírta az igénybevételt. Az egészségügyi járulékok rendszeres beszedése mellett képesek még 3000 Ft-ot elkérni egy kartondarabért, aminek az előállítási költsége 30 Ft alatt van?


2017. ápr. 17. 03:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Próba szerencse, próbálkozz és kiderül. Nem akarlak elkeseríteni, de én eddig bárhol jártam, szakrendelés, vérvétel, ambulancia, betegfelvételi iroda, az első dolog a TAJ kártya volt amit elkértek.

Egy alkalommal bele botlottam egy kukacoskodó laboros tyúkba, nem volt elég neki a beutalón feltüntetett taj szám, addig nem volt hajlandó levenni a véremet amíg be nem mutattam a kártyámat, ami persze nem volt nálam.

Az enyém is saláta állapotban van, 1995-ben állították ki.

2017. ápr. 17. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, én mindig fejből mondom, mert az azonnal van. Mire pedig megtalálok egy tárgyat, új évet írunk...:)
2017. ápr. 17. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
És miért nem lamináltattad be?! Húsz év alatt már csak lett volna rá időd, és biztosan olcsóbb, mint minimum 3 rongyot - meg egy csomó időt - kidobni az ablakon.
2017. ápr. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!