Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyhogy nem szoktak megijedni...

Hogyhogy nem szoktak megijedni a műtőben a betegek? Nektek volt már műtétetek?

Figyelt kérdés

Még nem volt műtétem de komolyan olyan bátrak akik ezt végig tudják csinálni.. én még a gondolattól is gyomorideget kapok :D szerintem meggondolnám magam és kimennék a fr*cba :D nektek volt már műtétetek? nem ijedtetek meg mikor már altatni akartak? mennyire stresszes ez a dolog?

amúgy lehet hülye kérdés csak most néztem egy ilyesmi videót és eszembe jutott :)


2017. máj. 4. 20:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Engem sajnos hamarosan műtenek, de nagyon félek. Én úgy tudom, hogy előtte benyugtatózzák az embert, úgy könnyebb végigcsinálni.
2017. máj. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
jaj szegény :( sok sikert hozzá, szorítok neked :)
2017. máj. 4. 21:08
 3/8 anonim ***** válasza:

Engem is nemsoká műtenek, pajzsmirigyre, időpontom még nincs, de nem parázok.

Most fórumozok olyanokkal, akik már túl vannak rajta, és mindenki kapott nyugtatót műtét előtt, így nem voltak sík idegek. Az altatáskor meg már oly mindegy, ott benyomják a cuccot, és már ki is vagy ütve. Utána mindenki csak az ébresztgetésre emlékszik. Meg azt mondták, hogyha műtét után fájt valamijük, egyből kapták a fájdalomcsillapítót, nem kellett szenvedni.

Úgyhogy én most bátor vagyok (egyelőre) :)

2017. máj. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

DE, nagyon para. Most volt műtétem, és rohadtul féltem. Igen, adnak nyugtatót, ami kicsit segít is, de míg odajutsz, addig folyamatosan parázol. A műtőben már igazából semmi nincs, addigra kb a nyugtató hat, és ott meg pikk-pakk elaltatnak. Amúgy, ha már túl van rajta az ember, rájön, h nem kell tőle félni, nekem sokkal rosszabb volt a műtét után, mert nagyon fájt a műtétem helye.

Csak annyit tudok tanácsolni, hogy nyugiiii :) az altatás és a műtét előtti időszak nem gáz, csak természetes reakció, hogy tojunk tőle, hisz nem tudjuk milyen is az.

2017. máj. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#4. Én amitől igazán parázok az az, hogy állítólag a műtéthez tejesen csupinak kell lenni. Na ne már.

Jó, tudom, hogy hülyeség, hogy ez a legnagyobb gondom, meg nem engem fognak bámulni, de azért mégiscsak...

Illetve a műtét utáni mozgásról mesélték még, hogy 1 napig nem lehetett felkelni, és addig ágytál volt. Hát, én inkább kiizzadom. :)

Tudom, hülye vagyok.

2017. máj. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
énis féltem, de műtét előtt 1 órával adnak egy elég erős nyugtatót! Feltéve ha altatnak!? Mire beértem a műtőbe már kellő képp kába voltam és nem igazán aggódtam! :)
2017. máj. 4. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én eredetileg helyi érzéstelenítést kértem, hogy úgy műtsenek. Nem kaptam semmi nyugatót meg semmit, és én is beparáztam akkor rákérdeztek, hogy nem lenne jobb ha mégis altatás lenne? Innen kezdve van még néhány foszlány utána az, hogy a kórházi szobában kezdek magamhoztérni. Nem hagyták, hogy féljek.
2017. máj. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

engem katétereztek, amit szintén altatáskor tettek be, semmit nem éreztem belőle, és mikor magamhoz tértem sem az volt a legnagyobb gondom, hanem, hogy kuvááára fájt a hasam, amit megvagdostak. kakilnod meg nem fog kelleni, mert egy nappal műtét előtt már baromira nem ehetsz, meg műtét napján sem. szóval nem lesz, ami kijöjjön :)

mikor kiszedték a katétert a műtét másnapján, semmit nem éreztem belőle. ezek a dolgok olyan pikk-pakk mennek, hogy kb semmit nem veszel észre belőle.

hidd el, ki fogod bírni, tudom, h para, én is nagyon csokiztam előtte, de visszagondolva, nem ezek a dolgok a gázak, hanem a műtét utáni fájdalom.

én eleve úgy mentem oda, hogy legyantáztattam magam full csupira, mert ha nem, akkor ott a kórházban borotválnak meg. ez legyen a legnagyobb bajod :) otthon kapd le előző nap, és ezzel le van tudva ez a dolog is.

2017. máj. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!