Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hónapok óta tartó folyamatos...

Hónapok óta tartó folyamatos fej- esw fülzúgástól érezhetek agyi tompaságot, mintha ébren sem lennék? Valaki segítsen, már nagyon kezdek megijedni.

Figyelt kérdés

Fél éve folyamatosan zúg a fejem és a fülem, az ok ismeretlen, orvostól orvosig járok, voltam koponya Mr-n is, minden rendben mindenhol.


A pánikbetegség tüneteit fedeztem fel magamon, de ezt konkrétan csak egy ügyeletes doktornő erősítette meg nekem igen erélyesen, hogy a sok tünetem, a sok oktalan fájdalom mind erre utal.


Egy kicsit hipochonder is vagyok, és már múlt héten is éreztem ezt az agyi tompaságot (suli és munka egyszerre, plusz tényleg egy fél éve zúg folyamatosan a fejem, fülem), és már annyira megijedtem ettől a tompaságtól, hogy mondom nem pszichés betegségem van? Kicsit úgy érzem, mintha csak álmodnék, néha rácsodálkozok a világra, meg magamra is hogy ez is milyen fura, az is milyen fura, tegnap este már nem jött be anya a szobámba, pedig tudta, hogy rosszul vagyok, mondom akkor már nem szeret? (ez is kb ilyen üldözési mánia szerű)

Kitöltöttem 2 online tesztet, a közelében sem voltam a betegségeknek. De utána a teszt alapján a tünetek befészkelték magukat az agyamba, hogy milyen lehet hangokat hallani, vagy lehet hogy tényleg üldözési mániám van, stb, és amikor érzek egy fura gondolatot, rögtön rámjön a rettegés, hogy úristen, a tesztek csak tévedtek, mégis skizo vagy bipoláris zavaros vagyok. Pedig legbelül, valahol mélyen tudom, hogy nem.

Pszichiáternél jártam, kérdezte, hogy családban volt ilyen? Mondom én nem tudok róla, de sok rokonomat nem ismerem. Ő azt mondta, hogy nem hinné hogy bármi bajom lenne.


És bár a pánikbetegség tünetei között ott van, hogy az egyén fél attól, hogy megbolondul, de mégsem tudom magam megnyugtatni a világért sem, hogy nincs semmi bajom, és egyszer majd jobb lesz.


Mit tegyek ilyenkor? Szerintetek tényleg nem fogok megbolondulni? Volt már valaki így? Kinek mi vált be?

Légyszi csak normális és pozitív kommenteket írjatok.


Köszönöm

19L



2017. ápr. 5. 16:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem túlságosan is ráérsz. Ez a leveledből is látszik. Tul.képpen mivel töltöd a napjaidat? Tanulás, sport, munka?
2017. ápr. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Heti 3 napot hajnal 4től este 7ig vagyok talpon munka+tanulás miatt, heti 2 napot 5től 5ig munka miatt. Hétvégén a barátommal és a családommal vagyok.
2017. ápr. 5. 17:45
 3/3 A kérdező kommentje:
Már tudom a választ, derealizáció volt, kimerültség miatt. Azóta sem éreztem olyat szerencsére. Csak azért írom le ezeket, hátha másnak segíteni fog. A pszichológus azt mondta, hogy minden embernél normális és természetes jelenség ez. Valószínűleg nálam a stressz is okozhat ilyeneket, szóval most egy hosszabb folyamat következik, amelyben kiderítjük az okokat.
2017. ápr. 21. 23:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!