Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Probléma a TB-vel, Elfog...

Probléma a TB-vel, Elfog látni jövőhéten az orvos?

Figyelt kérdés
Van egy elég fontos dolgom, nem részletezném a betegséget, de kaptam időpontot a sebészetre. Az a bajom hogy máricus 31 ig voltam diák, utána nem fizettem, de áprilisban dolgoztam egy hetet, majd próbaidő alatt felmondtam, most csak az egyszerűség kedvéért: 10 nap áprilisból és 10 nap májusból nem lesz ott akkor rendezve... egyébként fogok kapni ilyen szociális segítséget, hogy a TB-m állja az állam, de az nem egyik napról a másikra megy, meg ugye munkát sem egyik napról a másikra talál az ember. Pont ezért akarom most ezt a dolgot, és emellett néhány másik vizsgálatot ellenőrzést is megcsinálni, amég parkolópályán vagyok. Viszont ez a sebészet SOS. Elég komoly baj már 1 éve húzódik és mindig máshova küldtek az orvosok.

2017. máj. 4. 23:31
 1/10 anonim ***** válasza:

El, nem az orvos foglalkozik ezzel hanem a NAV :)


Gondolj csak bele valakinek van TB elmaradása, eltörik a keze aztán az orvosok hagyják, hogy szenvedjen mert mondjuk elcsúszott 1 hónappal????


Nekem elég sok a tartozásom sajnos, de mindig elláttak és el is fognak.

Az elején párszor aláirattak velem egy papírt, hogy tudomásul veszem hogy tartozásom van bla bla bla

meg NAV is küldött levelet hogy átadhatják végrehajtónak bla bla bla

2017. máj. 4. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

anyukámmal is volt ilyen hogy aláírattak, de van aki meg azt mondta hogy nem lát el az orvos

nekem nem élet halál kérdése, de ha nem kezeli akkor lehet halálos is ez a dolog olyan

2017. máj. 4. 23:37
 3/10 anonim ***** válasza:

Minden esetben ellátnak ha orvosi ellátásra van szükséged. Csak ha nincs TB-d benyújtják a számlát.

Kedves kérdező. Ne vedd annyira idiótán könnyedén a Tb tartozást mint az első hozzászóló. A tartozásodat a NAV mindenképpen befogja hajtani. Lehet várnak 3 -4 évet, majd benyújtják a tetemes tartozás összegét. Érdemes kifizetni amíg nem olyan sok, mind félvállról venni, hogy "bla bla, úgy se kérik el" mert elfogják kérni vagy behajtó cég fogja levonni..

2017. máj. 4. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

de nem most fogom...

van diákhitelem is az több mint egy millió

2017. máj. 4. 23:56
 5/10 anonim ***** válasza:
Munkaviszony megszűnése után még 45 napig biztosított vagy, mivel áprilisban dolgoztál, így a 45 nap még nem telt le, tehát semmi gond nem lesz ha orvoshoz mész.
2017. máj. 5. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
igen, de azt ondták a navnál hogy az akkor van ha az ember legalább 1 hónapot dolgozik, én pedig 8 napot voltam
2017. máj. 5. 08:53
 7/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Általában ez úgy szokott lenni, hogy mindenképpen ellátnak, mert beteget nem lehet elküldeni emiatt. Aztán a NAV-nál keletkezik a tartozás, illetve ők fognak ezután ezzel foglalkozni. Szokás az, hogy az elmaradt TB-t ha befizeted (havi 6600), akkor rendeződik minden, így nem a vizsgálat tetemes összegét kell állnod. Viszont nem tudom a türelmi időket. Persze ez sem mindig van így, mert ami vizsgálat nem életmentő, azért van ahol ki kell fizetni. Hát ez van, a TB ezt jelenti, ha nem fizeted, akkor előbb-utóbb ki kell fizetni a költségeket.
2017. máj. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el a válaszokat, de 100% biztosra mondhatom, hogy március 31 után még 45 napig nem kell tb-t fizetned. Ez mindig is így volt, lejár a diákmatricád utána még 45 van tb-d. Akinek pedig október 31 van diákja és juniusban érettségizett pl, annak pedig december 15 van tb-je.


1000% most nem keresem elő az internet bugyraiból de így van. Egyébként ha van ügyfél kapod, ami nekem nincs de barátom mesélt róla, majd akarok csináltatni. Akkor ha bejelentkezel írnia is kell, hogy még jár a tb.

2017. máj. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

értem

akkor engem a NAV-nál átvertek úgymond, hiszen aláírattak velem egy papírt hogy mostantól én fizetem a TB-t...

nem fizettem még semmit bele

meg rajta vagyok az ügyön hogy jövőhéten mikor bemegyek a városba, viszek papírokat és 1 évig az állam állja a TB-t vagy ha lesz munkám onnantól értelem szerűen a munkáltató.

2017. máj. 8. 22:00
 10/10 A kérdező kommentje:
egyébként nem tartom fairnek hogy pályakezdőként 7.000 / hó és ha valaki nem talál egy évig munkát akkor az első fizetését meg sem kapja jóformán, és kitduja, hogy ha tartozás halmozódik fel akkor meg kamatozik a dolog...
2017. máj. 8. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!