Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nem lett volna jobb az MR?...

Nem lett volna jobb az MR? Miért nem lehet a megbízhatóbb, alaposabb vizsgálati típust javasolni?

Figyelt kérdés
A neurológus koponya CT vizsgálatot ajánlott számomra, de én azt olvastam, hogy például daganatok, illetve más betegségek kiszűrésére jobb az MR vizsgálat. A kontrasztanyagtól is félek, nem tudom, hogyan fog majd reagálni rá a szervezetem (hallottam már olyat, hogy egyesek majdnem belehaltak, mert olyan reakciót váltott ki belőlük az anyag). Az MR vizsgálatnál kontrasztanyag sem kell, valamint nem káros maga az eljárás, mert nincsenek sugarak, mágneses tér van.

2017. máj. 26. 18:30
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Voltam már olyan orvosnál, aki csak fejfájás miatt MR vizsgálatra küldött. Vannak ilyen orvosok is. Na mindegy, oda megyek, ahová utalnak, úgyis át kell esnem még több vizsgálaton is (fül-orr-gégészeti, szemészeti, reumatológiai, otoneurológiai). Aztán lehet, hogy majd ezeknél is elküldenek egyenként CT-re, vagy amire kell.
2017. máj. 26. 20:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!