Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Azt mondják a tampon egészségt...

Azt mondják a tampon egészségtelen és rossz. Máshol azt hallom hog y megbízhatóbb, és jobb mint a betét. Most akkor melyik?!

Figyelt kérdés

2013. jún. 12. 22:17
 1/8 anonim ***** válasza:
szerintem ezt senki sem tudja megnyugtatóan megválaszolni
2013. jún. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%
30 évig tamponoztam. éjjel-nappal. köszi, még élek.
2013. jún. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%
Egészségtelen és rossz, HA nem használod megfelelően. De ugyanígy a betét is, csak tamponnál több a veszély. Megfelelő használat mellett teljesen egészséges.
2013. jún. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%

Azért egészségtelen, mert nem szellőzik a hüvely - más kérdés, hogy mennyivel jobb, hogy alvadt vérben ücsörögsz.

Egyébként megbízhatóbb, valóban, és kényelmesebb.


Ma volt először, hogy felraktam, és jó volt, bár a kivételnél paráztam kissé. :D

2013. jún. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha mindkettőt rendszeres időközönként cserélik és megfelelő higiéniai körülmények közt, akkor a kettő szerintem egy szinten van. A betétet sokan kényelmesebbnek tartják, és gyorsabban le lehet bonyolítani a cserét, de gyakrabban lehet szükség cserére mint a tamponnál. A betétet sokan pelenkának érzik, másoknak kényelmetlen a tampon (sok időbe is beletelhet, mire valaki megtanulja használni és hozzászokik). Betéttel nem lehet úszni, tamponnal igen.

Betétcsere előtt nem szükséges kezet mosni, tamponnál kötelező (senki nem kockáztatna meg szívesen valami fertőzést).

A tampon előnyösebb a sporthoz.

Sok védőnő, oldal, nemtudnimennyiretudományos cikk szerint a tampon rendszeres használata érzéketlenné teheti a hüvelyt (mondjuk személy szerint nem hiszem, hogy ez lenne a vezető oka a párok elhidegülésének vagy hogy tönkre megy valakinek a nemi élete) És ezt így lehetne folytatni a végtelenségig.

Azt használd, amelyik neked előnyösebb, ne azt, amelyiket mások szerint kéne választanod, a saját kényelmed a lényeg.

2013. jún. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
60%
Nők milliói hazsnálnak tampont sok éven át és smemi bajuk sem lesz. Az tény hogy akinek jobban hajlama van rá lehet belőle gond, de ritka. Én egyébként betétet használok mert nekem az jobb, de sok nőt ismerek aki világéletében tampont használt és soha semmi problémája vele. Én csak akkor használok tampont ha strandolós program van. Ez az káros pont olyan mitn az hogy ne hordjon az ember tangát mert akkor tuti fertözést kap. Én 20 éve azt hordok mgésincs bajom vele. Azt hazsnáld ami neekd kényelmesebb, ha rendes időközönként cseréled nem elsz bajod tőle.
2013. jún. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
38%

Ismerek több embert, aki ivott és vezetett, még élnek, de ez nem bizonyíték...

A tamponnal az a baj, hogy egy jó kis szivacs, meg bacitelep közel a méhedhez. A betét meg sokaknak kényelmetlen. Inkább a kényelmetlenség, ha engem kérdezel. De pár óra tamponhasználattól szinte biztos nem lesz bajod, már ha mosol kezet előtte.

Ha max 5 órát használod, nem lesz bajod, de inkább csak akkor, ha nagyon muszáj. :)

2013. jún. 13. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
38%
Az előző válaszolónak teljesen igaza van. Nem mindegy, hogy egy véres tampon a méhedhez közel van, vagy a betét kívül a szeméremtesteden!
2013. jún. 13. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!