Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Oltásellenesek! Hozzátok...

Oltásellenesek! Hozzátok szólna ez a kérdés! Hogy gondoltátok ezt?

Figyelt kérdés
Vannak olyan oltásellenesek, akik tényleg azt hiszik, hogy az oltástól autisták lesznek az emberek? Mert ezt egyszerűen nem értem. Mi a jó halálért akarná bárki is, hogy minden gyerek autista legyen? Kinek az érdeke ez? Nem unjátok még az összeesküvés-elméletek gyártását??!
2017. máj. 28. 20:17
 1/8 anonim ***** válasza:
29%

Ki mondta, hogy akarja bárki is, hogy így legyen? Egyszerűen minden s..rt nyomunk a környezetünkbe és önmagunkba, folyamatosan kísérletezünk magunkon, aztán amikor már több millió ember érintve van, akkor derül ki, hogy milyen káros hatásai vannak. Mond az valamit, hogy DDT?

Egyébként ha érdekel az oltásellenesek és oltás-szkeptikusok álláspontja, vagy véleményt akarsz formálni róla, először ismerd meg azt, és saját szájukból/tollukból, ne az "ellenoldal" tálalásában (szalmabáb-érvelés).

2017. máj. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem nincs értelme a másik oldal érveit elolvasni. Egyszerűen egy laikus nem érti hogyan működnek a vakcinák. Van bármi fogalmuk is egyáltalán mi az, hogy alegységvakcina? Vagy hogy élő-attenuált vakcina? Esetleg, hogy hogyan alakul ki az immunológiai memória? Ha nem, akkor mi alapján alkotnak véleményt?
2017. máj. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
34%
Vannak igen, sajna. Voltam egy angol nyelvtanfolyamon, az amerikai tanár több összeesküvés-elméletben is hitt, ebben is.
2017. máj. 29. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
21%

"Szerintem nincs értelme a másik oldal érveit elolvasni." - intelligens hozzáállás.


"Egyszerűen egy laikus nem érti hogyan működnek a vakcinák." - még intelligensebb "érv", sose hallottam még... Ha már az érveket nem hallgatod meg, legalább azt néznéd meg, hogy az oltásellenesek prominens szószólói között hánynak a neve előtt van ott, hogy Dr. (És nem azért, mert jogászok.)


"hogyan alakul ki az immunológiai memória" - ezt még egyelőre az orvostudomány sem érti teljesen.


Mellesleg egy gyógyszer hatékonysága és az alkalmazása során fellépő kockázatok két külön téma.

Olyan ez, mintha egy gépészmérnök azt mondaná, hogy aki nem tudja, hogy működik egy kocsi gyújtásvezérlése, az ne szólaljon fel a CO2 kibocsátás ellen. (Elvégre nem bizonyított az összefüggés a globális felmelegedéssel.)

2017. máj. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%

Az oltáselleneseknek nincsenek alátámasztott érveik. Linkelj be légsszives egy tudományos peer reviewed folyóiratból anti-vaxxos eredményeket. És nem, a laikusok ebben nme tudnak véleményt formálni, mert milyen alapon tennké meg? Azt sem tudják, hogy mi az a kanyaró vagy a poliovirus vagy, hogy milyen szövődményeik lehetnek.

Az anti-vaxx orvosok pedig a szakmájuk szégyenei, el kellene venni a diplomájukat.


P.S.: Nagyon is tudott, hogy hogyan alakul ki az immunológiai memória. Még az én egyszerű immunológia-tankönyvemben is részletezve van!

2017. jún. 5. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
34%

"Linkelj be légsszives egy tudományos peer reviewed folyóiratból anti-vaxxos eredményeket." - ne tettesd magad hülyének, légy szíves.

Szerinted lehoznák? Ugye, hogy nem? Miért nem? Összeesküvés?

Nem: szimplán az az arrogancia, amivel te is hozzáállsz a kérdéshez.


"Az anti-vaxx orvosok pedig a szakmájuk szégyenei, el kellene venni a diplomájukat." - szóval vér ciki látni, hogy vannak orvosok, akiknek hivatalos papírjuk van arról, hogy mindazt tudják, amit a többi orvos, MÉGIS azt mondják, amit. Semmisítsük meg a bizonyítékot, hogy ne kelljen vitatkozni.

Mikor Galilei felfedezte a Jupiter Holdjait, köznevetség tárgyává vált a szakmában, voltak, akik megtagadták, hogy belenézzenek a távcsövébe - de legalább senki nem akarta összetörni azt a távcsövét.

De az régen volt. Örülök, hogy egy felvilágosult korban élhetek.

2017. jún. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Miből gondolod, hogy az antivaxxoknak van igaza? Mégis miért nem közlik le a szakfolyóiratok? Ja, hogy ott a vizsgálati módszert, adatgyűjtés módját, a kísérlet körülményeit pontosan le kell közölni, hogy megismételhető és ellenőrizhető legyen? Tehát egyik oldalon ott van az orvostudomány által elfogadott oltáspárti oldal, és a tudományosan nem bizonyított antivaxx oldal. Mégis melyik oldalt lehet a valósághoz közelebb?


Nézzük csak ezt a hírt: [link]

A hülye szülők még mindig arra a szakmája szégyene "tudós" által összehazudott cikkre mutogatnak, amit már számtalanszor cáfoltak. Nem, az oltás nem okoz autizmust. Vannak mellékhatásai? Igen, lehetnek. Az rubophennek is vannak, ráadásul ez a gyógyszer az akut májelégtelenségek elsőszámú oka. Gondolkodsz, hogy bevegyél egy rubophent? Nem hinném.

Az oltáosknál is azt kell felmérni, hogy minek a nagyobb az esélye: ha nem oltatom be a gyermekem és ezzel 1.) elkaphatja az adott fertőző betegséget, aminek maradandó károsodásai lehetnek (pl. kanyarónál, rubeolánál agyvelőgyulladás többek között) és 2.) minél többne nem oltatják be magukat, annál nagyobb az esélye, hogy az én be nem oltott gyerekem is beteg legyen.


És leírom harmadszor is: Nincs értelme leállni vitatkozni az antivaxxokkal. Az oltások hatásossága tudományos TÉNY, akkor is működik ha hiszel benne, ha nem. (De ha belinkelsz nekem valamilyen kicsit is komolyabb cikket, akkor én szívesen reflektálok rá. Komolyabb alatt azt értem, hogy pl. a Pubmeden találjam meg, ne pedig a BuzzFeeden vagy NŐk Lapja Cafén.) A szülőnek pedig nincs joga, hogy megfossza a gyermekét az oltás nyújtotta védettségtől + ahhoz sincs joga, hogy a többi gyereket veszélybe sodorja. Vannak olyan emberek, akik valamilyen veleszületett immundeficienciával születtek, akikben nemhogy nem tud immunológiai memória kialakulni, de ráadásul ezek a fertőző betegségek mortalitása is jóval magasabb közöttük.


Végére csak annyit mondanék, hogy az oltásoknak köszönhetően az 1980-as évekre a WHO himlőmentesnek nyilvánította a Földet. Azaz nincs sem élő rezervoárja, sem éppen fertőzött egyén sem.

2017. jún. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
*a második bekezdés utolsó mondatának lemaradt a vége: "vagy, hogy esetleg kicsit belázasodik a beoltott személy (mert ált. ez a leggyakoribb mellékhatás), legrosszabb esetben pedig kiderül, hogy valamilyen immundeficiencia miatt kialakul a teljes betegség, ami ellen az oltást beadták. Bár ma már a legtöbb oltásnál ez sem fenyeget, hiszen az alegységvakcinák (HiB, DiaPTe, Pneumovaxx) csak a kórokozó egy részét tartalmazzák, amik sehogy nem tudnak betegséget kiváltani.
2017. jún. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!