Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Külföldi lakcím miatt nem...

Külföldi lakcím miatt nem lehet TB-m. El tudnak látni?

Figyelt kérdés

Magyar állampolgár vagyok, itt tanulok egyetemen, minden papírügyem rendben van (állampolgárság, ideiglenes lakcím, stb), egyedül TB-m nincs, mivel egyelőre nem találtam lakást ahova bejelentkezhetnék.


Így is van módom arra, hogy orvosi ellátást kapjak? És a számlákat hogyan tudom rendezni? Illetve mi ennek a pontos folyamata?


Megelégednék azzal is, ha küldenétek egy linket, ahol hasonló problémáról van szó. Igazából nézegettem a googlen különböző oldalakat, itt egy hozzászólásnál ezt találtam: "Az apeh fog felszólítani, hogy rendezd a tartozásod. Oda kell bemenned, ha magad szeretnéd fizetni."


Ez rám is vonatkozik?


Illetve egy kérdés még, hogy ha el is látnak, akkor ennek vannak korlátai is? Pl. hogy egy komolyabb csonttöréssel nem mehetek orvoshoz, de fogorvosi ellátást kapok?


Előre is köszönöm!


2017. jún. 24. 17:12
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Erre mondam, hogy tévhit.
2017. jún. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Ezt nehezen hiszem el. De itt nem csak arról van szó, hogy én nem értek ezzel egyet. A kollégium mint mondtam, eleve arra van kitalálva, hogy ideiglenesen legyen lakóhelyed abban a városban, ahol tanulsz. És épp ezért nem lehet állandó lakcímet létesíteni egy közösségi területen. Eleve kényelmetlen lenne, mert minden évben újra kell regisztrálni, hisze akinek azóta változott az anyagi helyzete, már nem lakhat ott, biztosítva ezzel azoknak a lakhelyet, akik nem annyira tehetősek.
2017. júl. 1. 20:07
 13/14 A kérdező kommentje:
ui.: Az igazgatóval is beszéltem már, és ő is hasonlóképpen érvelt. Nincsenek olyan jogszabályok, melyek szerint a kollégium területén állandó lakcímet lehetne létesíteni. Egy panelben esetleg, de egy kollégiumban nehezen.
2017. júl. 1. 20:09
 14/14 anonim ***** válasza:

Tévedés. Olyan jogszabály nincs, ami alapján NE lehetne a kollégiumban lakóhelyet (tévesen: állandó lakcímet) létesíteni.


A lakcímbejelentést az 1992. évi LXVI. törvény szabályozza ( [link] ). Semmi olyasmi nincs benne, hogy hol lehet állandó és hol lehet ideiglenes lakcímet létesíteni.

2017. júl. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!