Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Ha véglegesen ki szeretnék...

Ha véglegesen ki szeretnék költözni egy EU-s országba akkor muszáj bejelentenem az okmányirodában a külföldi lakcímemet?

Figyelt kérdés
Úgy akarnám hogy Magyarországon mindent elintézek utána külföldre költözök és ott szintén mindent elintézek (köztük az új lakóhelyemet is). Tehát magyarul amikor az itthoni ügyeket akarom elintézni akkor még nem lenne külföldi lakóhelyem.

2017. ápr. 17. 11:24
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha végleg akarod elhagyni az országot akkor bizony otthon mindent el kell intézned. A tb-t, adót meg kell szüntetned. A személyi igazolványodat le kell adnod.

Kint meg ezeket kell elintézned. Legtöbb esetben úgy csinálják, hogy amíg nem 100% a döntés, vagy nincs fix addig csak ideiglenesen hagyják el az országot. Ebben az esetben csak az adót kell elintézned (az adott évre még kell adóbevallást csinálnod amikor még otthon voltál) a TB-t kell ideiglenesen megszüntetni. Ha már tuti, hogy végleges a szándékod, esetleg a másik ország állampolgárságát is meg akarod szerezni, akkor hazamész, és lezárod az egész múltadat. Ahogy az elején írtam. Leadsz és megszünteted amit kell. Csak megjegyzem: Külföldön abban a pillanatban, hogy van albérleti szerződésed már van lakóhelyed..

2017. ápr. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
46%

sztem ez így nem igaz.

EU-n belül ugyan miért kellene megszüntetnie? pont ez a lényeg, sztem ez csakis akkor igaz , ha állampolgárságot szerez és végleg semmi köze nem lesz az országhoz. hiába van albérleti szerződése, munkaszerződése, attól még magyar állampolgár, csak ugye az EU-n belül szabadon megteheti mindezt.

2017. ápr. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

ma 12:04

Drága, végig csináltam.

Azért kell megszüntetnie, mert ha pl: nem szünteti meg az adót és a TB (akár ideiglenesen ) akkor komoly pénz bírságot szabnak ki, és a "nem tudtam, hogy ezt kell csinálni" nem menti fel a büntetés alól. A neten is le van írva, de ha felhívja a konzultásut, ott is elmondják mi a teendő ha valaki végleg elhagyja az országot.

Nem az állampolgárságát veszti el az ember (bár bizonyos országokban nem lehetsz kettős állampolgár)

2017. ápr. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

igen, de te megint a lényegen lovagolsz: VÉGLEG!

ha viszont nem végleg, ami lehet 5 év is, akkor nem.

2017. ápr. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én 6 éve nem élek otthon és a TB-ből kijelentést 2 év után csináltam meg, senki sem büntetett meg.

Lakcimed elvileg csak 1 főlakcímed lehet, tehát vagy magyar, vagy külföldi. Ha lejelented akkor le kell adni a személyidet is. Gyakorlatilag ezt senki sem ellenőrzi, nekem 2 van 6 éve. Ha most bemegyek és bejelentem akkor sem büntet meg senki, párom tavaly adta le.

2017. ápr. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem lehet ezt megcsinálni a magyar nagykövetségnél? Vagy akárhol hogy ne kelljen visszamennem Magyarországra. (elég hosszú lenne az út)
2017. ápr. 17. 15:56
 7/10 anonim válasza:

Lakcímről való végleges kijelentkezést csak személyesen az okmányirodában lehet elintézni.


"Ha bejelentjük, hogy véglegesen külföldön telepszünk le, akkor a személyi igazolványunkat és a lakcímkártyánkat le kell adni. Marad az útlevél, ezzel igazolhatjuk magunkat, valamint kapunk egy új lakcímkártyát, melyre az lesz írva, hogy „külföldön élő magyar állampolgár”, pontos lakcím nem szerepel rajta. Ezzel igazoljuk magyarországi ügyintézésnél (pl. bank), hogy külföldön élünk"

2017. ápr. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
"Külföldi letelepedést" kötelező bejelenteni a lakcímnyilvántartásba. Régebben az "ideiglenes külföldi tartózkodást" is kötelező volt bejelenteni, de ennek a lehetőségét 2013-ban megszüntették. Azt viszont, hogy egy külföldi tartózkodás ideiglenes vagy letelepedés, azt egyedül a polgár dönti el. Akár életed végéig is tartózkodhatsz külföldön "ideiglenesen", és akkor nem kötelező kijelentkezni a magyarországi lakcímről. (TB-nek és hasonlóknak viszont be kell jelenteni a külföldi jogviszonyt). 2016 óta arra is van lehetőség, hogy a külföldi letelepedést bejelentett magyar állampolgárnak magyar személyi igazolványa legyen. Külföldi letelepedés bejelentését követségen keresztül is lehet intézni.
2017. ápr. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Utolsó írta helyesen. Én 5 éve élek külföldön, de megvan még a magyar állandó lakcímem.
2017. ápr. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem kötelező, egyedül a tb-ről kötelező kijelentkezned - nekem ez folymatban van még, mert nem volt biztos, hogy maradhatok, addig pedig nem akartam ezzel szarozni.


Most küldöm nekik az igazolást, hogy januártól biztosítva vagyok az új országban.


A magyaroroszági állandó lakcímed maradhat, ugyanis magyar állampolgár vagy, és ha hazamész, akkor nem lobogtathatod az új országod igazolványát.


Jó, én Svájcba jöttem, és itt nem költözhetsz ki véglegesen :D, először örülhetsz, ha a 1-5 éves tartózkodásit megkapod.

2017. máj. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!