Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogy működik az altatás?

Hogy működik az altatás?

Figyelt kérdés
Picit próbáltam utána olvasni, az kiderült számomra hogy sok fajtája van. Arra lennék kíváncsi hogy mennyire fáj, a légzés meg ilyesmi hogy van megoldva, ledugnak-e csövet a torkomon és ha igen akkor azt az altatás előtt vagy után dugják le, mert ha előtte akkr az ugyan ugy fáj, meg ilyesmi 😁

2017. júl. 8. 12:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia. Nem tudom, hogy minden műtètnèl van-e intubálást, nekem pajzsmirigy műtètnèl kellett, dehát ott rizikós amúgy is, hogy átvágnak a lègzèshez szüksèges ideget, ezèrt kell.

Előbb az altatót adják, ès csak utána dugják le a csövet, mire felèbredtem, meg kivettèk. Úgyhogy semmit nem èrzèkeltem belőle.

Volt, aki panaszkodott, hogy fájt utána a torka, nekem nem volt ilyen panaszom, jobban fájt a műtèt helye, de arra is kaptam fájdalcsillapítót.

2017. júl. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Engem petefészek ciszta miatt műtöttek.

A műtét előtt feldugják a katétert, aztán adnak nyugtatót, xanax-ot kaptam.

Betoltak a műtőbe, leszíjaztak. Közben rám kötötték a gépeket, mindenhol csövek voltak.

Az altatóorvos végig ott lesz melletted, mindenre figyel.

Pár perccel később a fejem fölé rakta a maszkot, kellemes hűs levegőt szippantottam be, mondta is az altatóorvos, hogy mélyeket lélegezzek.

Már csak az éles fényre emlékszem, arra nem, hogy lecsuktam a szemem.

Abból már semmit nem éreztem, hogy ledugták a csövet, arra ébredtem, hogy mozog az ágy, ahogy toltak vissza a szobába.

Az altatógáz miatt esetleg rosszul lehetsz, ez gyakori mellékhatás. Én is hánytam órákon át, de másnapra már jobban lettem

2017. júl. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem nem volt katèter, igaz, nem volt olyan hosszú a műtèt, kb. 2 óra lehetett. Ès meztelenül kell lenni, csak a bugyi maradhatott, de úgy hallottam, valahol azt sem engedik. Nyugtatót èn is kaptam már előző este.

Nekem valamit adtak is be a branülön keresztül, èn azt hittem, attól aludtam el, a hideg gázról meg úgy gondoltam, hogy oxigèn lesz. De akkor lehet nekem is altatógáz volt, viszont akkor mit adtak be? 😁😲

2017. júl. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%

Szia! Ujjműtétem volt, 2 csavart behelyeztek az ujjamba..

Az altatás része a műtét legelején van, addig nem dugnak le a torkodon semmit amíg nem aludtál el teljesen. Egy infúziót kapsz, illetve előtte egy injekciót a "fertájadra" (bátorító szuri). A "csövet" amit említettél azért rakják be, hogy a nyelved ne tudjon hátracsúszni, illetve így könnyebb az esetleges oxigén pumpálás, egyébként ez éber állapotban sem fájna, hiszen gumis rész van a végén ami kényelmes az ember számára. (legalábbis nem fájó)

2017. júl. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Amúgy műteni fognak? Ne parázz. Nekem a legkellemetlenebb az egèszben az volt, amikor az ágyon toltak a műtő felè, mèg lifteztünk is, de ez is csak azèrt volt kellemetlen, mert elèg szèdítő így utazni. (:
2017. júl. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
8 órás műtétem volt egy baleset után. Semmit sem éreztem az egészből, noha többször kellett bealtatni, mert műtét közben egyszer csak az asszisztensnővel kezdtem kokettálni. :-))
2017. júl. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat. 😁

Nekem az orrsövény ferdülésemet kell megműteni. Félek tole egy kicsit... 😢 de az altatásról szt mondták hogy az a cső kárt okozhat a hangszálakban. De remélem nem lesz gond. 😊

2017. júl. 13. 01:23
 8/8 pankuci2001 válasza:

Sziasztok nekem tegnap volt csukló műtétem teljes altatással a madarász utcai gyermekkórházban elég friss az emlék róla, elmesélem.

Én nem kaptam semmi nyugató szerűt előtte mert nem volt idő rá. Jött értem egy bácsi egy ággyal amivel a műtőbe tolt. Ez az út nekem nagyon rossz volt tényleg mint a filmekben ahogy mennek a lámpák fölöttem eléggé elszédültem tőle😂 aztán beértünk a műtőbe csomó orvos volt ott segítettek az asztalra mászni, a ruháimat el kellett venni de bugyi maradhatott rajtam,és rögtön betakartak egy lepedővel. Le kellett feküdnöm a lábaimat fogták és aztán lekötözték nemtudom miért.

Próbáltak nyugtatgatni mert látták hogy szinte remegek a félelemtől a becenevemen szólítottak stb. Aztán mondták hogy be fognak most tenni egy branült a kezembe pontosan mondtak h mikor szúrják belém és nem fájt de valamiért véletlenül elrántottam a kezem (kicsit félek a tűktől) de nem tettem nagy bajt mert egy másik orvos fogta a karom szóval nem bírtam nagyon elmozdítani.

Közben egy másik orvos a másik karomra (amelyiken a csuklómat műtötték)rakott valami zacskó szerű izét amit eléggé meghúztak. Gondolom azért hogy ne follyon vér abba a kezembe. Az egyik aszisztens megkérdezte hogy eléggé meghúzta e es mondták hogy majd ha teljesen elalszik akkor.

Erre a zacsis izére rakták a vérnyomás mérőt. Közben az altatóorvos fölöttem állt nagyon nagy volt a szemöldöke csak arra emlékszek belőle és mondta hogy mostmár elkezdik a gyógyszereket adni és nemsokára elalszok. Odatett egy maszkot az arcom elé de nem ért hozzám abból iyen hideg levegőszerű gáz jött édes illata volt, mondta hogy vegyek nagy levegőt. Elöször belém nyomtak valami átlátszót amitől az egész testem elkezdett zsibbadni aztán egy fehér színűt is, annyit éreztem hogy nagyon nagyon dobogott a szívem és egyfolytában valaki fogta a kezeimet mert nagyon mozogtam. Arra emlékeszem még hogy fogták a fejemet hogy ne mozduljon el és mondták hogy gondoljak valamire amiről álmodni szeretnék.Elköszöntek hogy jóéjt aztán hallottam hogy valaki valami 4 es tubust kér és elaludtam. Amikor felkeltem arra emlékszem hogy ott is nagyon mozogtam valamiért fel akartam ülni de lefogtak mondták hogy nyugodjak meg már végeztünk is visszavittek a szobába ahol anyukámék vártak. Valami ért elkezdtem sírni de ezekre csak ilyen nagyon halványan emlékszem. Amikor tényleg felébredtem kb ket óra múlva anyukám mesélte hogy sírtam meg beszéltem össze vissza hülyeségeket. Aznap még vagy hat órán át nem lehetett enni, inni is csak lassan. Kicsit fájt aznap a torkom de nem vészesen. A csuklóm kb másnapra kezdett el fájni amikor az érzéstelenítő kiment belőle.

17 L

2019. márc. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!