Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Normális ha számonkéri rajtam...

Normális ha számonkéri rajtam ezt a nőgyőgyász?

Figyelt kérdés
El kellett mennem nőgyógyászhoz de még szűz vagyok és számonkérte rajtam, hogy miert vagyok az. Tudom hogy gáz így lassan 20 évesen de nem tudok mit tenni ha így alakult... nem tervezek az maradni természetesen. De rosszul esett az orvostól ez, szerintem nem kellene így viselkedniük mert ezzel csak azt érik el, hogy nem szivesen megyek vissza ha valamiért kell. Vagy más nőgyógyász is ilyen? Ez normális lenne?

2017. aug. 12. 21:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
57%
Nem normális. Keress másikat. Maszek?
2017. aug. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Nem maszek..
2017. aug. 12. 21:47
 3/19 anonim ***** válasza:
67%

A nőgyógyászok az én meglátásom szerint néha túlzottan kínosan próbálják oldani az emberben a feszültséget. Akin látszik, hogy csak először ment, vagy még nagyon fiatalka.

Velem is volt amelyik rákszűrés közben a hobbimról kezdett el faggatni meg a munkámról.

Másik valami teljesen másról, kutyákról, akármi.

És itt az én oldalamon 80 éves bácsikákról beszélünk.

Látják, hogy zavarban vagy, szerintem azért csinálják.

Így hátha úgy mész ki az orvosiból, hogy huh ez a doki jó arc volt. Csak nem mindig jön össze nekik.

Egyik barátnőm is hasonlókat mesélt amikor életében először járt nőgyógyásznál.

2017. aug. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
29%
Semmi köze hozzá!
2017. aug. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
57%
Nem, nem normális. Én valamivel idősebb voltam, mikor először voltam, és ilyen teljesen lekezelően azt kérdezte, "gondolom, nem szűz már?". Soha többet nem mentem hozzá.
2017. aug. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
39%

De durva!!Menj máshoz.

Nekem a múltkor a 3.gyerekre akart "rabeszelni"..

Mondtam volna,hogy most váltam el??!!😓

2017. aug. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
70%
16 évesen én is így jártam, a doki kérdezte hogy "ugye voltál már fiúval?" én mondtam neki, hogy nem, úgy nézett rám, mintha a Marsról jöttem volna, aztán kérdezgetett, hogy de barátod csak volt azért, meg ilyenek. Úgyhogy váltottam, mert ez egyáltalán nem normális szerintem. Beszéltem anyával is erről, ő mondta, hogy azonnal keresünk másikat.
2017. aug. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
12%
Fogadok, még a vaginád is meg akarta nézni! Rohadt kukkoló!
2017. aug. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
56%
#8 Olvasd el lassan,még egyszer a kérdést,ill.a sztorit és próbáld meg értelmezni.
2017. aug. 13. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
32%

Teljesen normális, hogy egy nőgyógyász beszél a szexuális életről, az azt körül vevő pszichológiáról és lehet tőle kérdezni bármilyen ezzel kapcsolatos dolgot. Aki 20 évesen szűz és erről nem tud beszélni egy olyan szakemberrel akinek ez a munkája, az nagy valószínűleggel szorong. Ez a szorongás okozhat olyan egészségügyi gondokat, amik visszafordíthatatlanok.


Ám jelen esetben egy felületes történetet mesélt el a kérdező. Nem akarja a gondját megoldani, de menekülni sem mer előle. 20 évesen tanuljon meg nemet mondani és önállóan dönteni. Nem először jár nőgyógyásznál. Nem a nőgyógyász irányít, hanem a beteg. Meg lehet mondani : ez olyan dolog, amiről magával nem szívesen beszélek, kérem kerülje a témát. Képzeld, egy doktori diplomával rendelkező ember van annyira értelmes, hogy ezt felfogja.


De ha keményebb idegrendszerrel rendelkezel, azt is mondhatod, hogy kínos, kellemetlen, amikor erről kérdez. Nem értem, mit akar ezzel. Úgy vélem magának nem mondom el, mert magán ügyem. Nincs meg köztünk a bizalom ilyen szinten. (bár a vaginámat és az egészségét magára bízom, az hogy mit csinálok vele nem osztom meg) Mondja meg kérem, hogy miért érdekli az én szüzességem. Miért tartozik a nőgyógyászati vizsgálathoz?



Nem nehéz. És utána még saját és internetes oldalakon gerjesztett kognitív torzításokat sem kell kitalálni, hogy ilyen-olyan a doki, amikor nem is tudjuk milyen. Csak azt, hogy orvosként érdeklődsött, mi ennek az oka.


Ahhoz, hogy nőgyógyászt váltson valaki nem kell engedély az internetenről. Válasz és kész. Az orvos meg fogja kérdezni miért váltottál és te nem vagy köteles megmondani ő meg nem köteles ellátni, de ha bizalmas kapcsolatot akarsz és nem akarsz feszengeni, hogy ez a doki mikor kérdezi meg, akkor elmondod, hogy tiszta legyen a helyzet.


Tényleg a következő szintje a bizalmatlanságnak és a saját torzításodnak az lehet, hogy nem mutatod meg a vaginád, mert kukkolni akar.

2017. aug. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!