Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha nem fizetem a tb-m egy...

Ha nem fizetem a tb-m egy hónapig akkor már tényleg egész életemben kell fizetni minden hónapban?

Figyelt kérdés

Az van hogy most érettségiztem le június végén, és érettségi után 1 hónapig van még tb júliusban, de augusztusban már nincs és szeptembertől dolgoznék tehát 1 hónap ki marad tb nélkül, az én párom mondott egy érdekeset hogy ha meg szakad a tb tehát 1 hónapig nincs nekem akkor azután egész életemben kéne fizetni minden hónapban,ez tényleg igaz???? Szerintem nem mert amint lesz munkám és be leszek jelentve a munkáltatom fogja ezt intézni, szóval a nagy kérdés hogy igaz e amit a párom mondott?


Egyéb kérdés ha augusztusban nincs tb-m azt utólag be kell fizetni? Papírt küldenek róla?


Válaszaitokat előre is köszönöm!



2017. aug. 15. 14:34
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
45 nap türelmi idő van. Tehát ha kimarad egy hónap nem számít, viszont 45 napon túl fizetni kell. Vagy a munkáltatódnak, vagy neked kell a NAV-nál bejelentkezned, s havonta fizetni magadnak. Ebben az évben 7110 FT havonta.
2017. aug. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2017. aug. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2017. aug. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%
Dehogy van így. Egyébként is, addig van TB-d, amíg a diákigazolványod érvényes, október 31-ig + 45 nap, ez 100%, hogy így van, mivel ezzel foglalkozom. Utána ha nincs munkád és nem jársz iskolába, akkor kell bejelenti, hogy magadnak fizeted, ha munkába állsz, akkor meg azt bejelenti újra, hogy már ők fizetik
2017. aug. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm szépen az eddigi válaszokat! Hatalmas segítség!:)
2017. aug. 15. 14:46
 6/7 anonim ***** válasza:
55%

ÉS annak járj utána, hogy VALÓbAN fizetik-e majd munkánál helyetted.


Ismerősnek első félévben fizették, aztán a fennmaradó 6-ban nem, és ő hűlt el, mikor kiderült, hogy nem elég, hogy piros a tb-je, még van 6 évnyi tartozása is.

Most a bíróságra jár emiatt.

2017. aug. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

December 15ig biztosított vagy érettségi után.


Amúgy nem igaz amit a párod mondott, rosszul tudja.

2017. aug. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!