Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Voltál már allergia teszten/vi...

Voltál már allergia teszten/vizsgálaton?

Figyelt kérdés
Hogyan zajlik mennyire fájdalmas , ha egyátalán az (:
2010. máj. 25. 09:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem voltam, de kell mennem, így utána érdeklődtem. Általában úgy zajlik, hogy az egyik alkarodat kb. 8 helyen picit megszúrják. Állítólag nem fáj, csak szimplán kellemetlen, mivel érzékeny a bőr az alkar belső felén. Tehát így bejuttatják a szervezetedbe a leggyakoribb allergéneket és várják, hogy melyik okoz pirosodást. Ezek olyan minimális mennyiségek, hogy bajod nem lesz tőle, de a szúrás nyoma bepirosodik. Tehát eleve nem lehet nagy a szúrás, ha azt várják, hogy bepirosodjon az allergéntől. Így tűnik logikusnak is.
2010. máj. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen, ez az egyik, de van, amikor vérből és vizeletből állapítják meg.
2010. máj. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem egészen megszúrják, inkább karcolják a bőrt. Valóban az alkarodon, de nyugodt lehetsz, tényleg nem fáj. Viszont amire allergiás vagy, annak a helye olyan lesz mint egy nagy szúnyogcsípés, és viszketni is fog rendesen. Egyébként ha semmire nem vagy allergiás akkor is lesz pozitív teszt, mert van olyan irritatív valami amit kontrollként adnak, és az biztos, hogy reakciót fog kiváltani.
2010. máj. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja, és ennek a neve prick-teszt.
2010. máj. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszi a váalszokat (:
2010. máj. 25. 09:45
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is voltam. A lisztérzékenységemet vérből állapították meg. És a pollenallergiámat is.(parlagfű)
2010. máj. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nos én egyenlőre bőrgyógyászhoz kértem előjegyzést és neki mondom majd, hogy szeretnék egy allergia tesztet. Remélem nem küld el vérvételre, mert azt utállom pfff :S
2010. máj. 25. 10:47
 8/8 anonim ***** válasza:

Én voltam már allergia teszten,ne félj tőle,icipicit kellemetlen,de könnyen kibírható,és fájdalmasnak pedig egyáltalán nem mondanám.Valamelyik alkarodra szép sorban egymás alá számokat írnak föl(annyit,ahányféle allergén anyagra tesztelik a szervezetedet),majd minden szám mellé kis üvegcsékből más-más allergén anyagból cseppentenek egy csepp mintát.Ezután a cseppeken felsértik a bőrödet(picit megszúrják,vagy megkarcolják),végül kb. 5-10 percig várnod kell,úgy,hogy ha lehet,ne nagyon mozdítsd el a kezed,nehogy összefolyjanak a cseppek.Egyik-másik anyag helyén érezhetsz majd viszketést,de nem szabad megvakarnod a kezedet.


Ha valamelyik anyagra allergiás vagy,pár perc után a bőröd azon a ponton kicsit megduzzad és bepirosodik(mint egy kiütés,vagy szúnyogcsípés),az orvos pedig a folt pirosságából,méretéből megállapítja az allergia mértékét.


De nézd csak!Találtam Neked pár jó kis dolgot,hogy megnyugodhass mielőtt elmész!Itt megnézheted a vizsgálatot képekben: [link]


Itt pedig videón: [link]


Kitartás!:)

2010. máj. 26. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!