Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mennyit kell adni a kezelőorvo...

Mennyit kell adni a kezelőorvosnak?

Figyelt kérdés
Nyilván morálisan semennyit... A feleségem tegnap, minden előzmény nélkül, 42 évesen kapott súlyos epilepsziás rohammal kórázba került, ahol előreláthatólag 3-4-5 napig fekszik mindenféle speciális kivizsgálásokra és kezelésekre. Van kezelőorvosa, tudom is, hogy ki, beszéltem is vele stb. Ma, a magyar egészségügyben egy ilyenért mennyi pénzt szokás adni a kezelőorvosnak? Mikor kell? Az elején, végén, utána? Még nem kerültem ilyen helyzetbe, és nem tudom a "tarifát". Ha utána adom, akkor mi a haszna? Na most, akkor emiatt jobban odafigyel? És mennyit adjak? Egy-két ismerőst kérdeztem, de a gyanúsan kevéstől az egész extrém összegig mindent mondtak, nagyon összezavarnak egy olyan helyzetben, amikor amúgy is mérhetetlenül megvisel, aminek tanúja voltam és amin keresztül kellett mennünk, és az aggodalom, a szorongás. Sajnálom, hogy ilyen kérdést kell feltennem...

2017. aug. 22. 13:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Természetesen semennyit, ez a munkája, kap érte minden hónapban fizetést. Viszont ha elégedettek vagytok, egy üveg borral, doboz csokoládéval a végén meg lehet ajándékozni. Ezért tart itt az egészségügy, mert mindenki zsebbe akar fizetni. Szerintem ezt az összeget inkább költsd a feleséged gyógyulására.
2017. aug. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Komolyabb műtéteknél szoktak adni, a műtét utáni kontroll alkalmával általában.

Ilyen esetben szerintem nem szoktak.

2017. aug. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

előre adni kvázi megvesztegetés, büntetendő.

utána adni hála, ami még az elfogadható kategória, ha tényleg magadtól, hálából adod, és nem azért, mert elvárják.


hidd el, szerencsére egyre több orvosnak kellemetlen, kényelmetlen a helyzet.


én nem adnék.

2017. aug. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hálásan köszönöm az összes tanácsot!
2017. aug. 22. 17:53
 5/5 anonim válasza:

Szerintem semennyit...Más kérdés persze,ki mit vár el.Az is ,ki mit akar adni...

Szerintem semennyit:az egészség ingyenes(normális esetben),ez a hálapénzre is vonatkozik.

Semennyit nem kell adni,ne kelljen,nem kell-orvosi kezelésért bármit adni,ígérni,ajánlani,elfogadni,elvárni,kérni legyen szigorúan büntethető.

2017. aug. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!