Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ilyen esetben milyen hálapénzt...

Ilyen esetben milyen hálapénzt/ajándékot célszerű adni?

Figyelt kérdés

4 napot voltam kórházban és a tüdőmből vettek mintát, illetve nyirokcsomót is vettek ki. Nem volt épp egy kis műtét, de életmentő sem volt(valamennyire igen, mert a kezeléshez kell a szövettan).

A dokim egy középkorú férfi és eléggé profi is a területén. Se a konzultációkon se műtét előtt nem kapott semmit meg még mikor elmentem akkor sem. Meg az ápoló személyzet sem. Egyébként valamilyen szinten protekcióval voltam ott, mert ahol én dolgozom ott egy doki beszélt a tüdőgyógyász ismerősével és ez a tüdőgyógyász beszélt a sebésszel, hogy nézzen meg. Egyébként ahogy néztem a kórház ellátási kötelezettségét lakcím szerint is mehettem volna oda.


Jövőhéten kell mennem varratszedésre és akkor gondoltam adni valamit. Szóval ez ténylegesen hálapénz/ajándék lenne nem pedig az ellátás helyett. Enélkül is nagyon kedves és figyelmes volt egyébként mindenki és úgy érzem megérdemelnék.


Még sose voltam ilyen helyzetben.


Összegben kb 20-30 ezret gondoltam, mert az nem olyan kevés, hogy kiszúrom vele a szemét, de nem is irdatlan nagy összeg. Az ápolóknak meg valami süteményt(pl marlenka, mert az nem gagyi és nagyon finom és nem is az a nagyon romlandó fajta) esetleg fagyit, kávét vagy hasonlót szeretnék aminek örülnek, de fogyóeszköz is. Esetleg mellé egy lap, amiben leírom, hogy mennyire megvoltam velük elégedve. Én is eü-ben dolgozom és az ilyen apróságoknak jobban szoktam örülni, mert ha van egy kis idő, akkor ezeket szét lehet egymásközt osztani és jó cukorpótlásnak a nagy rohanásban.


2017. júl. 9. 11:25
 1/7 anonim válasza:
Szia!A leírtak alapján biztosan nagyon fontos lehet neked.Ilyenkor én nem pénzt és nem is csokit v ilyeneket adnék hanem valami kézzel készített dolgot.Ha van kézügyességed ha nincs ha csinálad akkor szívból csinálod.Akár egy rajz vagy bármi ilyen jól esik egy orvosnak.Légy inkább kreatív :)
2017. júl. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ilyenhez sajnos sincs kreativitásom :(
2017. júl. 9. 12:34
 3/7 anonim ***** válasza:
Én sem pénzt adnék inkább valami értékesebb könyvet vagy ajándéktárgyat,annyi pénzen már tudsz találni,meg egy üdvözlőlapot amiben kifejezném a hálámat.Az ápolóknak meg egy ajándék kosarat vinnék kávéval,csokoládéval,cukorkával,teával.
2017. júl. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Esetleg valami ehhez hasonló?


[link]

2017. júl. 9. 15:36
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem rossz vagy valami ujabb orvosi szakkönyv a sebészet területéről
2017. júl. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ezek túlzások, amiket itt felsoroltatok. Max. egy jobb minőségű bor, ha készpénzt nem akarsz adni neki. De nem árt tudni, hogy elfogadja-e egyáltalán, mert én voltam olyan orvosnál is, aki egyenesen felháborodott azon, hogy bármit is adni akarunk neki.
2017. júl. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ez a legfőbb bajom nekem is. Annyira szűkszavú, hogy csak a betegséggel foglalkozik. Jó mondjuk 2x ha találkoztam vele, de akkor is alig ismerem. Csak feltételezni tudok róla dolgokat. Lehet tényleg ő is háborodna, ha túlzásokba esnék.
2017. júl. 10. 17:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!