Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nem fizetem a TB-t, így is...

Nem fizetem a TB-t, így is ellátnak?

Figyelt kérdés

Az utóbbi 3 hónapban kellett volna magam után fizetni a TB-t, de így is kölcsönt kellett kérnem, ahhoz, hogy megéljek, így nem tettem. Úgy terveztem, hogy majd ha újra lesz fizetésem (novemberben elején) akkor utólag egyben utalom. Viszont arra nem számítottam, hogy beteg is leszek közben, hiszen évek óta nem kellett orvoshoz mennem. (tudom, hülyeség volt, de akkor sincs pénz :( )

A kérdés tehát az, hogy ha elmegyek látják-e, hogy tartozásom van és ellátnak-e?



2017. szept. 28. 09:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Ellátnak akkor is ha nincs Tb-d, de számlát fogsz kapni. Vagyis ki kell fizetned az orvosi ellátást, + az elmaradt Tb összegét+ a késedelmi díjat is.
2017. szept. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ellátnak, mert az orvos nem mérlegelhet az alapján, hogy van-e tb-d vagy sincs.

Jelezni fogja azonban, hogy nincs rendezve. NEM fogsz számlát kapni, ugyanis a TB adó lett, így majd az apeh (vagy mi most a neve) behajtja rajtad a tartozásodat.

Abszolút semmi gáz nincs egyébként, novemberben, ha lesz melód, simán rendezheted utólag is ezt a pár hónapot.

2017. szept. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom, nem az ellátás költségét hajtják be, csak az elmaradt TB minimumot, 7ezer körül / hó
2017. szept. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az ellátás költségét nem hajtják be, de számlát fogsz kapni a navtól.

Elmaradás + kamatok.

2017. szept. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!