Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Altatás vagy gerinc közeli...

Viv02 kérdése:

Altatás vagy gerinc közeli érzéstelenítés?

Figyelt kérdés

Szerintetek artroszkópos térdműtétnél melyik opció jobb?

Ma voltam altatóorvosnál, ő a gerinc közeli érzéstelenítést jobban ajánlotta, viszont amikor eldöntöttem, hogy altatást szeretnék, közölte, hogy annál mesterségesen lélegeztetnek a műtét közben. Ez tényleg így van?

Még nem írtunk beleegyező nyilatkozatot, azt mondta ráér a műtét előtti napon is, szóval most még gondolkodok.

Ti melyiket választanátok?

Válaszaitokat előre is köszönöm.

18/L



2017. szept. 28. 16:03
 1/9 anonim ***** válasza:
28%
Az epidurális érzéstelenítést válaszd inkább. Jobb, mert nem olyan veszélyes, magadnál leszel végig, de fájdalmat nem érzel. Nyugtatót azt kaphatsz amennyire szükséged lesz. Utána feküdni kell, nem szabad felülni, vagy felállni.
2017. szept. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Várom a további válaszokat.

2017. szept. 28. 18:36
 3/9 anonim ***** válasza:
40%

Nekem csípőprotézisnél szintén gerinc érzéstelenítés volt, én is átbeszéltem az altatóorvossal a lehetőségeket, nem az altatást választottam, pont a lélegeztetés miatt.


Persze így is hozta a kis patikáját, kiütött, csak egy két momentum maradt meg a műtétről.


A szúrás nem volt kellemes, de kibírható, és gyorsan hat. Arra viszont tényleg figyelni kell, hogy a műtét után ne nagyon emelgesd a fejed, mert én emelgettem, az eredmény: egy hétig tartó masszív fejfájás. Ha mégis sikerülne ezt összeszedni: sok kávé, más nem használ :) Kitartást!

2017. szept. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én az altatást választanám. A lélegeztetőcsövet csak azután rakják be a szádba miután elaludtál. Igazából az egész műtétből csak a tűszúrásra fogsz emlékezni amivel elaltatnak.
2017. szept. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Epidurális érzéstelenítés után egy napig nem mozoghatsz, illetve fontos, hogy itt a drogot (értsd gyógyszer, amivel altatnak) a központi idegrendszer közvetlenül kapja. Vannak, akiknek ez után nagyon erős fejfájásuk lesz, és kédőbb is esetleg hajlamosabbak erre.

Ezzel szemben altatásnál propoferollal, N2O-dal és seviflurénnel altatnak, bár szerintem hely ès orvosfüggő, hogy milyen arányban, és pontosan hogyan. Miután elaludtál, intubálnak, azaz igen, ledugnak egy csövet a torkodon. Vannak olyan emberek, akiknek nagyon szűkek a légutai, illetve olyan állal rendelkeznek, ami megnehezíti az intubálást. Szerencsére ezért van billenőlapos laringiszkóp és ezért vannak különbözò méretű tubusok. Ébresztés előtt a tubust kiveszik, így erre a részre nem fogsz emlékezni. Van, akiknél okoz némi kellemetlen érzést a tubus később, van, akiknèl nem. Ugyanúgy, vannak, akiknek hányingere van ébredèskor, de 1-2 órával a műtét után már az ágyban mocoroghatsz, míg epidurális altatásnál nem.

Én csak egy orvostanhallgató vagyok, még nem tanultunj aneszteziológiát, de volt már alkalmam látni nagyon sok altatást. Szerintem az orvosod az, aki megtudja ítélni ezt a legjobban, rá hallgass. Esetleg kérd ki a műtétet végző sebész véleményét, de szerintem ne más tapasztalatai alapján dönts, senki sem egyforma.

Sok sikert a felépüléshez a későbbiekben; most ne aggódj azon, hogy hogyan altatnak. Mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai, de akármelyiket is választod, az egy jó döntés. Bízz az orvosaidban, neked és nekik is sokkal jobb úgy:)

Ha van esetleg valami kérdèsed még, írj nyugodtan PM-et, ha tudok, akkor segítek.

Hajrá! 20/L

2017. szept. 29. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Altatást választottam mind az artroszkópiánál, mind a nagyműtétnél. Már előttem leírták az érveket, ellenérveket.
2017. szept. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudnam elkepzelni hogy tut szurjanak a gerincembe. Csak az altatas
2017. szept. 30. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Nekem műtét előtt fel órával tették fel a kérdést, epidurális érzéstelenítés vagy altatás? Azt mondta a nővér hogy az előbbivel azért járok jobban, mert ha felkelek akkor még el lesz zsibbadva a lábam és nem fogom érezni annyira a fájdalmat, csak idővel, de addig kapok fájdalomcsillapítót, tehát nem lesz vészes. Meggyőzött így az érzéstelenítést válaszottam, és nem is bántam meg. Az egész műtétet végig aludtam mert kaptam nyugtatót. Amikor felébredtem akkor tényleg nem fájt a lábam. A fejemet nem lehetett mozgatni pár órán keresztül, hogy ne fájjon az epiduralis miatt. De szinte csak aludtam, úgyhogy nem volt olyan nagy probléma.
2017. okt. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Tudnátok egy kicsit segíteni?

Én nagyon félek az altatástól, melyik helyeken lehet választani a gerinc közeli érzéstelenítés és az altatás között?

Nagyon félek, hogy az altatást ajánlják, és nem lehet választanom.

2020. máj. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!