Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hány napra visszamenőleg tud...

Hány napra visszamenőleg tud táppénzre kiirni a haziorvos?

Figyelt kérdés
Mult het ota beteg vagyok . A heten sem voltam es nem tudtam elmenni hozza sajnos. Az lenne a kerdesem hetfotol kitudnak irni? Orvostol fuggetlenul persze. Mert ugye mar november van. Vagy hogy mukodik ez?

2017. nov. 2. 18:43
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
Nekem egyszer azt mondta, hogy csak attól a naptól tud táppénzre venni, amikor szólok neki.
2017. nov. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Engem volt h 1-2 nappal irt ki vissza
2017. nov. 2. 18:49
 3/9 anonim ***** válasza:
43%
Visszamenőleg 2 napra tud kiírni.. Ha lebetegszel csütörtökön hétfőn még ki tud írni csütörtöktől,de szerdától nem. Holnap ha elmennél,szerdától venne táppénzre
2017. nov. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mi az, hogyha beteg vagy, nem tudsz elmenni orvoshoz? Ha annyira gyenge voltál, miért nem hívtad ki az ügyeletet?
2017. nov. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Visszamenőleg 5 naptári napra írhat ki, tehát ha holnap elmész hozzá, akkor hétfőtől táppénzre vehet.
2017. nov. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én úgy tudtam, hogy egy napra visszamenőleg. De akkor úgy tűnik, hogy 2.

Egy hétre visszamenőleg biztosan nem.

Tényleg ilyenkor orvost kell hívni, ha annyira rosszul vagy, hogy nem tudsz elmenni az orvoshoz. Meg nem is értem, ha ennyire rosszul vagy, akkor mit csináltál otthon egy hétig mindenféle kezelés nélkül.

2017. nov. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 szenes43 ***** válasza:

A rendelőbe odatelefonálsz és vagy rendelés előtt vagy után kimegy a háziorvos.Ennek ez a rendje. Szerencsére mamár van telefon de régen el kellett menni valamelyik hozzátartozónak.

Különben attól függ mennyivel honorálod ha házhoz megy a doki az szerint írja a beteglapot.

2017. nov. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Van-e lehetőség a keresőképtelenség visszamenőleges igazolására?


Indokolt esetben lehetőség van a keresőképtelenség kezdő napjának visszamenőleges megállapítására is.


A keresőképtelenség visszamenőleges igazolására jogosult:


A háziorvos, házi gyermekorvos, kezelőorvos a vizsgálatra való jelentkezés időpontjától eltérően, legfeljebb 5 napra visszamenőleg.

Az első és másodfokon eljáró orvosszakértői szerv orvosa kivételesen indokolt esetben visszamenőleg legfeljebb 6 hónapra állapíthatja meg a biztosított keresőképtelenségét. "


[link]

2017. nov. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az érdekes. Én csütörtökön lettem beteg és pénteken azt mondta a doki, hogy visszamenőleg nem tud kiíni, mert online rendszer van és csak aznaptól lehet hogy én odamegyek. Így a csütörtöki nap szabadságból ment, pénteken tudott táppénzre írni amikor odamentem.
2017. nov. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!