Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ez tényleg lehetséges?!

Ez tényleg lehetséges?!

Figyelt kérdés
Nemsokára fogszabályzós leszek ugyanis mélyharapásom van. Most olvastam (tudom nem kell elhinni mindent az interneten bár szerintem reális), hogy megeshet az ellazuló alkatrészekkel, hogy lenyeljük vagy kiesnek. Ennek hány százalék esélye van? Valakivel történt már ilyen? Hogy vetted észre ha történt? Válaszokat előre is köszönöm. :)

2017. nov. 2. 23:52
 1/6 anonim ***** válasza:
De mi esne ki belőle, anyacsavar? Olyan kicsi alkatrészekből áll ha le is nyeled keresztülmegy rajtad. Ennyi erővel egy meglazult fogadat is lenyelheted.
2017. nov. 3. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
ismerek olyat aki lenylete és korházban tartották amig ki nem kakálta
2017. nov. 3. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2017. nov. 3. 09:38
 4/6 anonim válasza:

Amugy annyit elmondanék a fogszabályzóról

Hogy ha a nyelésben rágásban, beszédben nem akadályoz, vagy nem okoz fájdalmat esetleg nem találod RETTENTŐEN csúnyának azt ahogy állnak a fogaid, akkor felesleges belevágni. A fogorvosok azt mondják minden kicsi ferde meg csálé fogra hogy muszáj rá fogszabályzó, de ez nem így van. A média is tele van tökéletes mosolyú emberekkel, de valójában egyáltalán nem lenne természetes ha mindenkienek ugyanugy állna a foga.

Ha pl 4

2017. nov. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

bocsánat, befejezetlenül küldtem el.

szóval ha 40 évesen pl olyan problémája van valakinek hogy laza az egész fogsora, és "billegnek" a fogai, nem tartja szorosan az íny, akkor a fogorvosnak az az első kérdése, hogy kiskorban volt-e fogszabályzó, mert ezt is okozhatja. Amellett nagyon sok pénz, és kín, mert miután meghúzzák, nehéz enni, sok ismerősom minen hónapban egy hétig tejbegrízen meg krumplipürén élt mert nem tudott harapni. ráadásul előfordul, hogy miután leveszik néhány év alatt visszaáll ugyanolyanra, úgyhogy hacsak tényleg nem súlyos a probléma, én nem javaslom.

2017. nov. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kattog az allkapcsom 3 hete olyan szinten, hogy zsömlét azóta se ettem és hot-dog kifliből van a "szendvicsem". Mikor énekelek (járok énekre) valamikor ki se tudok mondani vagy enekelni valamit mert kattog. A rágásban is zavar. Meg már jópárszor percekig úgymaradt ami kimondva kevés, de ha jobban belegondolunk és elkezdjük számolni a masodperceket azért ehhez elég sok idő. És egyre hangosabb és jobban fáj. Ráadásul a 2 első fogam előrréb a 2. 2 fogam hátrébb a 3. 2 fogam szintén előrébb úgyhogy meg akartuk éjszakaival csináltatni a helytelen fogaim de mivel már 3 hónapja durván kattog és már fáj is, állandót szeretnénk. (Nem baj legalább lefogyok xD)
2017. nov. 7. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!