Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » 14 hetes kismama vagyok, nem...

14 hetes kismama vagyok, nem tudom milyen támogatások járnak. Milyen munkát végezhetek? Meddig lehet dolgozni?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, egy éve érettségiztem, utána nem volt hosszútávú folyamatosan bejelentett munkám, ezért a TB-t sem tudtam fizetni folyamatosan. A párommal nem terveztük a babát, tabletta mellett lettem terhes. 12 hetes voltam mikor az első ultrahangon voltam. A párom nagyon kiborult amikor megtudta hogy terhes vagyok, eleinte mondta hogy mellettem lesz és támogat,de mióta valaki azt mondta neki hogy 16 hetes korig lehet elvetetni a babát, nem hisz el nekem semmit, nem keres, elhagyott és azt mondta nem kellünk neki.

A családom sem nagyon támogat, a mamámmal élek, de nála lakni a rossz lehetőségek közül a jobb megoldás... Úgyérzem egyedül maradtam, TB-m nincs, se munkám, se párom, a családom meg csak bánt. Zsarolnak, ha nem teszem azt amit mondanak, kiraknak. Mivel terhes vagyok, van mivel megfogni. Legvégső esetben mennék csak anyaotthonba,de hallgatok és teszem amit mondanak, így van hol laknom. Én természetesen mindent amit csak tudok megteszek, hogy meglegyen majd mindenünk, és hogy a pici szeretetben és nyugodt körülmények között lehessen. Abban kérnem a segítségetek, hogy aki esetleg tudja hogy ilyenkor mennyi ideig lehet dolgozni, milyen munkahelyre menjek el ahol esetleg szólhatok is róla hogy terhes vagyok, és nem küldenek el egyből, hogyan rendezhetném a TB-t? A párom kötelezhetem e valamilyen módon hogy támogasson? Esetleg aki tud állást ajánlani, vagy leírni hogy milyen támogatásokra számíthatok, nagyon megköszöném! Szívesen fogadok minden kedves választ. Kérlek ne bántsatok, bántanak elegen. :(

A munkáimról még annyit, hogy egy ruhaüzletben dolgoztam pár hónapig ahol kiderült hogy nem voltam bejelentve,ráadásul könyörögnöm kellett a fizetésért. Majd egy gyárban dolgoztam, ahonnan eljöttem, mert kaptam egy jó lehetőséget egy pólótervezős cégnél sokkal jobb fizetéssel együtt, de sajnos átvertek. Úgy voltam vele hogy amég fiatal vagyok, addig van lehetőségem feljebb jutni így el akartam kezdeni grafikusnak tanulni, csak a terhesség miatt egyelőre letettem róla. Szerettem volna abban elhelyezkedni amit szeretek csinálni. Rajzolni, varrni. Ruhaipari technikusnak tanultam négy évig. Tetoválni is szerettem volna. A lényeg hogy bontogatni akartam a szárnyaim és próbálkozni, amég fiatal vagyok. Ezt nem értette meg a családom, ezért mérgesek rám. Volt hogy enni sem adtak,mert hogy oldjam meg... Egyedül maradtam, de nem adom fel! Csak kérlek írjatok le nekem minden lehetőséget ami csak létezik, hátha picit könnyebb lenne haladnom.

Előre is köszönök minden kedves választ!



2017. nov. 9. 10:23
 1/5 anonim ***** válasza:

hasonló helyzetben vagyok én is. Engem minden hivatalból elküldtek a... ba... én is rendezni akartam a TBm. befizettem 7100ftot de csak a tartozásból vonták le, így még mindig nincs TB m de azt a 100et nem tudom kifizetni, mert munkából elküldtek, felvenni meg nem vesznek fel...

22 csapdájának érzem.

Kitartást és sok szerencsét!

2017. nov. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló!

Őszintén nagyon sajnálom hogy te is ilyen helyzetben vagy! :( Nagyon szomorú hogy szinte semmi lehetőség nincs ilyenkor.

Én is nagyon nagyon sok szerencsét és kitartást kívánok neked! Remélem minden rendben lesz!

2017. nov. 9. 10:57
 3/5 anonim ***** válasza:

köszönöm. Egyébként ha még nem próbáltas akkor menj be az önkormányzathoz a szociális osztályra és kérd mrg hogy a TBd 1 evre vegyék át. rászorultsági alapon vagy a terhességre hivatkozva.

sajnos nekem nem vált be mert belekötöttek a tart. helyembe. De próbáld meg. így egy évig nem kell fizetned, de ha valahogy találsz munkát érvénytelen.

1. voltam :)

2017. nov. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ellátás: mivel nem dolgoztál gyakorlatilag éhen halni lesz elég (kis családi meg gyes)


A tb-t ki kell fizetned utolag plusz kamatok.


Melo: bármi, ami nem nehéz fizikai és nem ér közben kémiai-fizikai behatás (pl.gyógyszergyárban nem csomagolhatsz, ilyenek), a terhességed végéig dolgozhatsz, ha állapotod engedi.

Ha nem (vészes hányás, elölfelvö lepény, etc), akkor mindegy mert feküdni kell ugyis szülésig.

2017. nov. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Bemész a biroságra apasági tesztet csináltatni; erre kötelezik a párodat.

- ha ö az apa, fizeti a teszt árát PLUSZ havi gyerektartást jövedelme után - amennyiben nem teszi, irány a biroság és levonják vagy megbüntetik


- ha nem ö az apa, akkor neked kell kifizetned a dns vizsgálat diját, és gyt-t sem kapsz értelemszerüen.


Melohelyen meg el ne mondd hogy terhes vagy, mert élböl elhajtanak (megjegyzem, jogosan).

2017. nov. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!