Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ma reggel megkapott egy...

Ma reggel megkapott egy kutya, menjek el orvoshoz?

Figyelt kérdés
Ma reggel megkapott egy kuya...vagyis belémakasztotta a fogát. Nem vérzik meg ilyenek,de nagyon fáj. Mit tegyek?
2017. nov. 13. 07:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nincs bőrsėrülėsed sem akkor fertőzės esėlye nulla. Nem kell doki. Fáj, de majd elmúlik.
2017. nov. 13. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Megnéztem,van seb. Vérzett is..az az érdekes,hogy nem ütött át a nadrágon..
2017. nov. 13. 11:54
 3/5 anonim ***** válasza:
Ilyenkor, ha lehetséges, a kutya hátteréről kell minél többet megtudni. Engem is harapott meg kutya, tudtuk, hogy kié, megkérdeztük, be van-e kötelezően oltva, illetve tudtuk, hogy rendezett körülmények között él. Ha kétséges a kutya háttere, akkor sem kell nagyon megijedni, azonban én felkeresném a háziorvost.
2017. nov. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Persze a kérdezést a kutyáról a veszettség miatt mondom. Attól, hogy nem veszett, még vannak baktériumok a szájában, amik a sebbe kerülhetnek, elfertőződés ellen jó az oltás a háziorvostól.
2017. nov. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha tudod kié a kutya, veszettség elleni oltását kell megnézni, 1 éven belül be volt-e oltva vagy nem? Ha be volt, nincs baj, fertőtlenítsd le a sebet és kész. Ha nem volt beoltva, akkor sebészetre kell menni, és kérni kell veszettség elleni oltást magadnak. Biztos ami biztos.

Ha nem tudod kié a kutya, akkor is kérni kell az oltást.

Én is így jártam, egy kóbor kutyát befogadtam, még aznap megharapott.Megkaptam az oltásokat, a kutya megvan, totál szelíd lett, kedves, bújós. Nem ő tehetett róla hogy harapnia kellett, hanem aki kidobta és bánthatta, így védekezett mindenkivel szemben, én meg mivel nem félek a kutyáktól, megjártam.Kibírod az oltásokat, 4 vagy 5 már nem tudom, de muszály.

2017. nov. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!