Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » EESZT - Elektronikus Egészségü...

EESZT - Elektronikus Egészségügyi Szolgáltatási tér - ki mit lát benne?

Figyelt kérdés

Ebben a felhőalapú rendszerben már az ég világon mindenki össze lesz kapcsolva mindenkivel?


Azaz pl ha én elmegyek Szegeden egy szakrendelésre, azt a pécsi háziorvosom is látni fogja azonnal, és fotdítva is, azaz ha a budapesti háziorvosom kezel valamivel, akkor azt egy debreceni szakrendelés / kórházi osztály is azonnal látja?


Tehát egy ugyanazon rendszeren fog minden létező e-szolgáltató dolgozni, adatokat bevinni és lekérdezni?



2017. nov. 23. 13:33
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
*vagy
2017. dec. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

10


"De majd évek múlva talán realizálódik benned, hogy senkit sem érdekel, hogy téged mivel kezelnek, csak az, hogy gondozzanak, gyógyítsanak és preventáljanak "


>>> figyelj, csak jelenleg 4 folyamatban lévő perről tudok pontosan emiatt.

egy egyszerű példa: valaki valamiko rbeküönyvelt XY-nak egy X diagnózist (amoi egyébként nincs neki, csak pl a támpgatás miatt írták be stb), aztán hops, jött az üzemorvosi vizsgálat, és elvesztette a munkahelyét, mondván ilyen betegséggel nem láthjatzja erl azt a munkakört. ő meg csak néázett ki a fejkéből h mi az isten van, aztán így 2 év pereskedés után kiderült, hogy tényleg csak úgy hasraütésre írtak be neki tévedésből valami diagnózist ...


A másik esetben egy pilótától vonták meg azonnal az alkalmasságit, mert szintén valaki okos a tudta nélkül beírt a rendszerbe valami depőressziós diagnózist, miköüzben az életben se volt pszichiűáterrnél, semmi hasonló baja nincs, de ugye ezt magyarázd meg egy repülőorvosi alkalmassági viuzsgán, ha egyszer ott látja a nyilvántartásban.

szted kinek fognak hinni? annak aki bizonygatja, h neki nimncs olyan baja, vagy a nyilvántartásnak?


szóval csupán erről van szó tudod. ez nem elég károkozási lehetőség neked?


mindez nagyon szép elgondolás, csak magyar viszonyok között működésképtelen, mivel a magyar adatvédelem a béka seg.ge alatt van. ugye ha Németoban történne egy ilyen, annak olyan durva adatvédelmi következményei lenének, hogy sokmilliós kártérítéseket fizethetne az, aki valamit beírt a rendszerbe valótlanul, vagy aki ergyáltalán jogosulatlanul hozzáfért.


Tehát a rendszetr valóban jó, ezt el kell ismerni, csak nem magyar körnmyezetben.

2017. dec. 13. 12:27
 13/17 anonim ***** válasza:

Lol, vicces vagy. A rendszerről tettél fel kérdést erre átmész a magyar mentalitásra.

Amúgy ilyet még nem hallottam, pedig lehúztam pár évet üzemorvos mellett.

És honnan tudod, hogy valóban nem volt depressziós? Mert csak úúgy írogatnak mindent. Ilyet én még pályafutásom alatt nem láttam, csak olyat, hogy a súlyos obes pattog, amiért nem kapta meg a fizikai alkalmasságit, mert nehezen hisszük el, hogy 50 fekvenyomást abszolvál. Aha. Hihető. :)

De gondolom fegyvertartásnál nyugodt lennél, ha pl egy bipoláris megkapná az alkalmasságát. Szerintem hagyjuk, elmebeteg személyeskedő irányba viszed az egészet, értelmetlen a veled való kommunikáció. Boldogíts mást.

2017. dec. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

csak úgy nem íropgatnak be mindent? aha ... te amúgy magyarországon élsz ...

kéárlek szépen komplett ambuláns lapokat képesek kiállítani X diagnózisokkal úgy h az illető nem tud róla, csak mert pl az illető orvosnak kell a 90-es támogatás miatt a dokumentáció, aztán persze másnak adja a gyógyszert. ne stzórakozzunk már, ez egy normális országban működhet valóban, de az nem ez ...


és akkor még egyszer:

javaslom az Eüak és az Adatvéd tv-t elolvasni, kiemelten szenzitív adatokról beszélünk! az engedélyed nélkül még a háziorvosod se láthatja a szakorvosi diagnózisaidat avagy más szakorvos az egyéb diagnózisokat. na ehhez képest megy ám keresztbe-kasul minden nálunk, de abban igazatok van, ezen miért lepődök meg ...

2018. márc. 8. 12:17
 15/17 anonim ***** válasza:
Orvosi téves diagnózisokat sem ismerik el. Túl fiatal voltam egy epekőhöz és simán panikbetegnek diagnosztizáltak, majd ez elmúlott epehólyag eltavoltitassal. Amúgy 30 db 1cm es kő volt. Sokszor néznek elmebetegek, ha az okos orvos nem tudja az okokat. Gondolom ezzel sincs semmi baj egy fél évig hivatalosan dilis vagy, aztán nem, stb.
2019. dec. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

igen, sajnos ez is teljesen tipikus. ha nem találja az okot, szinte automatikusan csakis pszichiátriai beteg lehet a paciens.


pedig-pedig ... én se egy hasonló esetet láttam már, ahol csupán kicsit jobban kellett volna vizsgálódni.

és álljunk meg, a pszichiátriai diagnózsiok, nem olyanok, hogy na kivettük és kész, meggyógyultál. az egész életedben szivathatnak miatta, attól függ, éppen milyen engedélyeket, alkalmasságikat stb stb akarsz megszerezni, de lényeg h örökre megbélyegezve maradsz.

csak persze nem mindegy h egy kis szorongást avagy skizofréniát könyvelnek be akár tévedésből akár egyéb érdekből. úgyhogy messze nem ilyen egyszerű ez, de látod, legtöbben itt se értik az egésznek a fontosságát.


brutális nagy károkozási potenciálja van, ehhez képest nulla kontroll felette... erre mit lehet mondani?

2019. dec. 21. 20:40
 17/17 A kérdező kommentje:

#13


erről bezsélek, igen!!!!!!

"De gondolom fegyvertartásnál nyugodt lennél, ha pl egy bipoláris megkapná az alkalmasságát."


>>> persze h nem. na de nem ez a probléma.

ki hogyan szándékozik bebizonyítani, ha az a dg éppen véletlenül vagy egyéb adminisztrítv okokból, érdekekből került be, és valójában nincs neki? senki ...

2019. dec. 21. 20:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!