Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Járt már így valaki táppénzes...

Járt már így valaki táppénzes papírral?

Figyelt kérdés

A múlt héten otthon voltam táppénzen, kiállított a háziorvos egy táppénzes papírt péntekig, nem lettem jobban, ezért visszamentem hozzá.

Azt mondta, hogy új táppénzes papírt csak akkor tud kiállítani, ha a régi táppénzes papírt is visszaviszem, amit nem tudok visszavinni, mert kivételesen le kellett adni határidőre.


Megteheti, hogy nem állít ki újat? (Pedig órákat ültem a rendelésen.)



2017. dec. 12. 09:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Minek adtad le? Leadni csak akkor kell a munkahelyeden a papírt, ha visszaálltál dolgozni. Vagy pénteken bementél dolgozni?
2017. dec. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hétfőn bementem leadni, mert felhívtak, hogy vigyem be, mert most előrehozott utalás lesz. (Állami szektorról van szó.)
2017. dec. 12. 10:08
 3/15 anonim ***** válasza:
21%
Hát igen ez furcsa mert addig nem adjuk le amíg nem megyünk vissza...
2017. dec. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Mondjuk szerintem egy újat elkezdhet csak gondolom egyben akarta. Nem maradt szabadságod?
2017. dec. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
62%

Valami nem stimmel. A táppénzes papír nincs nálad addig, amíg vissza nem mész a dokihoz azzal, hogy meggyógyultál, ekkor ráírják a táppénzes időszak végét és odaadják a papírt. Csak ezután tudod bevinni. A papír a táppénz alatt nincs nálad. Leadni se tudod.

Tehát neked előre ráírták a pénteket és odaadták? Mert ez nem szabályos. Ha előre megírták a teljes papírt és ki is adták, akkor persze, hogy utólag nem módosítható. ha nem vagy jól, kezdj egy új táppénzes időszakot és tájékoztasd a dokit, hogy hogy működik a dolog - előre nem töltjük ki a táppénz végét, mert nem lehet tudni hétfőn, hogy pénteken hogy leszel.

Szóval valami nagyon sántít.

2017. dec. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Igen, kedden odaadta, hogy szombaton keresőképes vagyok.

És annyit mondott az orvos, ha nem leszek jobban, akkor jöjjek vissza, vissza is mentem tegnap, mire közölte, hogy a régi papír is kell, amiről a múlt héten egy szót sem szólt.

2017. dec. 12. 10:18
 7/15 A kérdező kommentje:
Nem maradt már szabadságom.
2017. dec. 12. 10:19
 8/15 anonim ***** válasza:

A munkahelyed is tudhatná, hogy előre kvázi senki nem tudja bevinni a papírt, amin az van, meddig lesz beteg... a doki is érdekesen járt el, de a munkahelyed is.

Gondolom, a doki nem számolt azzal, hogy előre le is adod.

2017. dec. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Igen, nem számolt vele.
2017. dec. 12. 10:21
 10/15 anonim ***** válasza:
Szóval mivel leadtad, jogos, hogy nem tud rajta módosítani, ha nem vagy jól, akkor kérsz egy újabb táppénzt.
2017. dec. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!