Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Járt már így valaki táppénzes...

Járt már így valaki táppénzes papírral?

Figyelt kérdés

A múlt héten otthon voltam táppénzen, kiállított a háziorvos egy táppénzes papírt péntekig, nem lettem jobban, ezért visszamentem hozzá.

Azt mondta, hogy új táppénzes papírt csak akkor tud kiállítani, ha a régi táppénzes papírt is visszaviszem, amit nem tudok visszavinni, mert kivételesen le kellett adni határidőre.


Megteheti, hogy nem állít ki újat? (Pedig órákat ültem a rendelésen.)



2017. dec. 12. 09:59
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2017. dec. 12. 17:16
 12/15 A kérdező kommentje:

Voltam ma is a háziorvosnál, de a goromba asszisztensnél tovább nem jutottam, aki a törvényre hivatkozva, azt mondta, hogy újat nem tud kiállítani, csak ha visszahozom a régit, és menjek dolgozni, ha nincs meg a papír.

Hétfôn említette a doktornô, hogy azért kell visszahozni a táppénzes papírt, hogy ne lehessen vele visszaélni.

Nem értem, hogy lehetne visszaélni azzal, hogyha két táppénzes papír van nálam, amin mindkettôn különbözô dátum szerepel.

Megjegyzem ezidáig a törvényben nem találtam ilyet, hogy attól tegye függôvé az új papír kiállítását, hogy visszahozom-e a papírt vagy sem.

2017. dec. 12. 17:38
 13/15 anonim ***** válasza:
54%

Nem érted, hogy ki se adhatta volna neked? Persze, hogy most óvja a seggét, előre kiírta a táppénz végét és ki is adta a papírt. Hajmeresztő, hogy leírod a helyzetet, és állítod, hogy nem érted. 2 papír nem lehet egy időszakra érvényes. Hogy gondolod, hogy a régi papír nélkül ad másikat? Még jól elővennék. Nem tudom, milyen törvényt olvasgatsz, hogy nem látod, mekkorákat bakizott a doki, te meg előre leadtad a melóhelyeden a táppénzed végét. Besz'rás!

A helyzeted megoldható azzal, ha a táppénz végével új táppénzes időszakot kezdesz. De két papírt ugyanarra az időszakra nem lehet leadni, mert kibukna a doki hibája.

2017. dec. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

"Nem értem, hogy lehetne visszaélni azzal, hogyha két táppénzes papír van nálam, amin mindkettôn különbözô dátum szerepel. "


Pontosan ez a baj, hogy nincs nálad, hanem leadtad, tehát annak az elkönyvelését elkezdték. Ha most leadsz egy másikat, kettősen könyvelik, vagy ha észreveszik, a dokit veszik elő, meg téged. Mert ebből már kibukna, hogy a papírt a betegséged elmúlta előtt kiadták, lezárták - ilyet nem csinálunk. A doki úgy tudna módosítani, hogy visszaadod a régit, azt megsemmisítik, és írnak újat más végdátummal. Így már nem lehet módosítani, max annyit lehet csinálni, hogy ha nem vagy továbbra sem munkaképes, újra táppénzre mész, más kezdő időpont, és akkor mész el a dokihoz lezáratni a táppénzt, mikor tényleg meg vagy gyógyulva.

Hibáztál, mert táppénzt nem zárunk le a tényleges gyógyulás előtt.

Hibázott a doki, mert papírt nem adunk ki, nem zárunk le tényleges gyógyulás előtt.

Hibázott az a gyökér a munkahelyeden, aki elkérte tőled (egyáltalán hogy a francba - előre utalás vagy sem, a táppénzt számfejtik hóközben, így is úgy is megkaptad volna a fizud, és decemberben amúgy is lesz a közszolgáknak hóközi, mert jön a két ünnep közt is egy fizetés, tehát jól megkavarta a sz*rt az illető.)


A doki a saját seggét, és jó eséllyel a tied óvja. Biztosan érzed te is, hogy az előre lezárt táppénz nem életszerű. Ezért nem kell kapkodni.

2017. dec. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, igen így már értem, habár egy kicsit indulatosra sikerült a válasz.
2017. dec. 15. 21:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!