Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Helyi érzéstelenítéses anyajeg...

Helyi érzéstelenítéses anyajegy műtétekor is be kell öltözni a zöld ruhába, és lesz rajta egy lyuk a műtét helyénél?

Figyelt kérdés
Mindenképpen fekve műtenek?Vagy ülve is..Homlokon van az anyajegy..
2018. jan. 19. 21:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Lányomnak a fejéről vettek le anyajegyet. Igen, ambulánsan is át kell öltözni, és fekve műtik. Mondjuk attól is függ, mekkora. Neki fél babszemnyi volt.
2018. jan. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm,megy a zöld kéz!!
2018. jan. 19. 21:30
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szívesen! De ne izgulj, a körülmények tényleg műtétre hasonlítanak, mondjuk az övét varrták is, de nem fáj, semmit nem fogsz érezni. Utána sem panaszkodott, de nagyon be volt ijedve előtte. Ezért írtam, hogy ne izgulj, túl lehet élni. :) Elküldik szövettanra, gondolom, ezt már neked is elmondták.

Nem lesz semmi baj. Mondjuk ezt a beöltözést és fekve levételt azóta sem értem én sem...

2018. jan. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Érdekes, nekem egyik leszedésnél sem kellett beöltöznöm, pedig a mellem alól, az oldalamról és a hátamról is vettek le. Csak levettem a melltartót és feljebb húztam a felsőm. Tettek rám ilyen műanyagból borítást, hogy csak az anyajegy és a 10-15 centis környéke látszódjon. Az, hogy be kell-e öltözni, egyáltalán nem függ attól, hogy mekkora. Újbóli kimetszésnél kb. 11 centis vágást csináltak, ráadásul a viszonylag friss varratra és akkor sem kellett beöltözni. Minden leműtött anyajegyet varrnak, kivéve lézeres eltávolításkor, de az amúgy sem ajánlott. Az, hogy fekve veszik le, az teljesen érthető, sokan a tudattól is rosszul vannak/émelyegnek/szédülnek, ne adj isten el is ájulnak így egyértelmű, hogy nem akarják, hogy a páciens leforduljon a székről.
2018. jan. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én csak a saját tapasztalatot írtam le. Nincs okom mást mondani, mint ahogy történt.

Győri kórház égésplasztikai osztálya. Ott ambulánsan is át kellett öltözni egy külön helyiségben.

Érdekesnek nem éppen érdekes. De lehet, hogy a tiéd egészen más típusú anyajegy volt, ráadásul nem a fejen.

2018. jan. 20. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Kedves 3/5 és 5/5 Válaszoló! Köszönöm szépen megnyugtató szavaidat,nagyon rendes Tőled! További jó egészséget kívánok!
2018. jan. 20. 17:43
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem rosszból írtam az érdekest, hanem tényleg az, hogy az egyik helyen át kell öltözni, míg a másikon nem, pedig ugyanazt a műtétet csinálják. Bár az anyajegy elhelyezkedése szempontjából még az lenne pont a logikusabb, hogy testről leszedettnél kéne átöltözni és a fejről leszedettnél nem.
2018. jan. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó Válaszoló! Köszönöm szépen!
2018. jan. 20. 22:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!