Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért nem hajlandóak Magyarors...

Miért nem hajlandóak Magyarországon rendesen ellátni az orvosok? Illetve mi lehet a bajom?

Figyelt kérdés
Szisztok!2 honappal ezelott ,a munkahelyemen tortent a dolog ,amikor ketszeresere dagadt a kezfejem es az ujjaim ,belilult es nem ereztem.(a munkam eleg nehez 20kg-os turbokat szerelek ossze es rakok ide oda ,napi min.150et és egy 20 eves 60kg-os lány vagyok)Ekkor azonnal orvoshoz fordultam aki azt mondta inhuvelygyulladasom van es a nyakigerincemmel van baj.Ami azota annyira faj hogy neha beall a nyakam es alig mozog a kezem.Felirt mar 5 fajta gyogyszert egyik sem hasznalt.1honap tappenz utan visszamemtem dolgozni ,mert meguntam ,hogy semmit nem kezdenek velem ,majd egy het munka (konnyebb) utan meg rosszabb lett.Elmentem orvoshoz ,hogy beutalot kerjek rotgenre ,mr-re vagy valamire ..erre felhaborodva az volt a valasz ,hogy minek ,mivel lesz az nekem jobb hogy tudom mi a bajom.Reumatologiara utalt be ,ennyi.A kezem pedig ugy faj ,hogy masodik honapja nem tudok dolgozni.Az inhuvelygyulladas sem mult el ami ha jol tudom ennyi ido utan mar veszelyes is lehet.A nyakamrol pedig annyit ,hogy anyukamnak is ket eve ez a panasza most jutott el orvoshoz ,de csak mert rafinalt volt es kiderult hogy ket serv van a nyakaban.Soha nem fogom megtudni mibajom van?A munkamat kockaztatom.Mit csinaljak?Valaki esetleg felismeri mi lehet a baja a nyakamnak?Csak meszesedes ,kopas vagy lehet serv?A nyakamnol indul a fajdalom es vegig a valamon es a felkaromon.

2018. jan. 22. 14:03
 1/9 anonim ***** válasza:
El kell menni magánorvoshoz. Pont.
2018. jan. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet sérv. Ez a munka pedig nem neked való és erről nem az orvos tehet.
2018. jan. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mindenképp meg kéne nézetni, nincs-e (gerinc)

sérv

2018. jan. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Utaltasd be magad röntgenre
2018. jan. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az ínhüvely gyulladást meg pihentetni kell
2018. jan. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Addig kell a nyakukra jarni amig faj.
2018. jan. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A nyaki gerincben is kialakulhat porckorongsérv a huzamos ideig tartó helytelen testtartás miatt. Nekem a derekamban alakult ki görnyedt ülésből kiindulóan. Megfelelő gerinckímélő testtartás és othoni megfelelő torna segített. Itt van néhány link ahonnét a tudásanyagot szereztem:


A gerincsérvek döntő többsége hatékonyan gyógyítható - műtét nélkül

[link]


Gerincgyógyító

www.gerincgyogyito.hu


Ha ülve előre döntött fejjel dolgozol, az hasonlóan rossz lehet mint a mobilok kezelése szintén előre hajolva és sokáig végezve.

De ahogy a linkek címei is elárulják, műtét nélkül is meg lehet gyógyulni a porckorong sérvből, én is meggyógyultam. És ebben az esetben az internet segített a megfelelő tudásanyaggal. Internet nélkül valószínű a tudás híján tovább rosszabbodott volna, végül bedőltem volna az orvosnak amikor netán azt mondja hogy műteni kell.


Ja és porckorong sérvre ne szedj fájdalom csillapítót mert a tested becsapod hogy nem fáj és hogy rendben van, ezért tovább terheled helytelenül.

Ja és még valami, 20 kilót előre hajolva tilos emelni porckorong kiboltosulás esetén mert súlyosbodik tőle.


Na, gépész- és villamosmérnökként elmondtam amit az orvosoknak kellett volna. :))

2018. jan. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"az volt a valasz ,hogy minek ,mivel lesz az nekem jobb hogy tudom mi a bajom"

Na ezért én már elmennék a betegjogi képviselőhöz, ki van lógatva a rendelőben a neve. Ez tenyérbemászó.

2018. jan. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Miért végzel ilyen munkát? 20 évesen tönkre akarod tenni az egészségedet teljesen? Ha nincs más lehetőséged inkább takarítani vagy mosogatni vagy bármi egyéb munkát vállalj el. Menj el másik orvoshoz az talán nem lesz ilyen bunkó veled.
2018. jan. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!