Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Magyarországon tényleg nem...

Magyarországon tényleg nem lehet megélni tisztességesen rendesen? (többi lent)

Figyelt kérdés

És itt a tisztességes meló alatt nem a kétkezit értem,hanem szomorúan konstatálom hogy a legtöbb magyar orvos,ügyvéd,mérnök,tanár stb is panelba lakik,max van egy középkategóriás autója is kész,ez lenne a "legelitebb" munka gyümölcse valóban az országban?Igaz hogy csak feketén lehet rendesen megélni(drog,prostitució,embercsempészet stb..?)

Miért van az hogy egy átlag tanulatlan buta nő többet kap a testéért mint egy normális dolgozó?Nyilván a felete tevékenység mindig veszélyesebb,és jövedelmezőbb,de azért külföldön nem tátong ekkora különbség egy mérnök és egy örömlány keresete között...Nem szánalmas ami itt van?Ti hogy vélekedtel erről?Pályaválasztás előtt állok és kilátástalannak érzem a jövőm....

18/F



2017. aug. 19. 19:12
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
63%
Vallakozo. Alkalmazotti viszonyban nehezebb penzt keresni. Egyebkent akiket leirtam szerintem mind jol keresnek a tanarokon kivul akik meg rohadtul nem elit munkat vegeznek.
2017. aug. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
78%
*leirtal
2017. aug. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
75%
Én csak annyit mondok, hogy ha máshol ugyanezért a munkáért jóval magasabb életszínvonalt kapok, akkor nekem itt nincs maradásom. Ez a 27%-os áfa is vicc, az ilyen keresetek mellett. Ezt nem azért mondom mert nem szeretem a hazám, imádom Magyarországot de azért így ezt nem csinálom, főleg ha van rá más lehetőség is.
2017. aug. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
26%
Teljesen ferdén látod az egészet. Amiket felsoroltál abból talán a tanár én a legkevésbé jobban. De orvos,ügyvéd,mérnök, hogy ezek rosszul keresnének na ne viccelj már. Abszolút nem látod reálisan a valóságot. Nyilván sokkal nehezebb MO.-n egy normális polgári élet színvonalt elérni mint mondjuk az USA-ban vagy Ausztráliában, de amit te leírtál az köszönő viszonyba nincs a valósággal.
2017. aug. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
73%
Örökölsz vagy nyersz egy szerencsejátékon, - ez a két esélyed van, ha szem előtt tartjuk a tisztesség fogalmát.
2017. aug. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
65%

Az általad leírt fekete tevékenységek nagy része ideig óráig működnek csak,illetve a tanulatlan buta nő is csak 10-15 évig "működik",utána vén ráncos eldobott köpnivaló rongy marad idős korára.

Én kétkezi szakmunkás vagyok,igaz hogy vállalok több pluszmunkát,de boldogan megélek,elismernek,stabil munkahelyem van,kocsim,lakásom(nem panelban).

Csak nem vagyok telhetetlen,reálisan élek,és jól meg tudom szervezni az életemet.

Egyébként külföldön sincs már kolbászból a kerítés ebben a globalizált világban.

2017. aug. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
19%

A magyarok többségének viktor és gyurci havi jövedelme is kevés lenne, annyi fatságra költenek...

Az említettek meg baromi jól keresnek és nyúlnak is mellette "természetesen"...ezeket persze tagadják.

Az itteni mérnököknek sokszor kevesebb esze van, mint "olyan" lánynak, aki még esetenként képzettebb-műveltebb is nála...van ez így is...vicces ugye:DDD

Itthon mindenki a maga szerencséjének a kovácsa.

2017. aug. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
73%

Jól látod, itt már sajnos nincs jövője egy fiatalnak. Szeretem ezt az országot, de már nem élhető. Januárban fogok végleg kiköltözni Dánibá, mert ott egy teljesen más színvonalon lehet élni. Ez a megélhetésről szól nem pedig a fizetésről. Itthon a szakmámban diplomával netto 190ezret kapok és 120ezerért bérlek egy lakást. Nyilván így nyaralmi meg a járdaszigetekre megyek... Kint meg dolgozom a saját időbeosztásomban egy olyan fizetésért, hogy minden gond nélkül házat bérlünk és nem kell figyelnem az árakat a boltokban hóvégén.

27N

2017. aug. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
82%

Most eléggé egyetértek a 43% válaszolóval.

Nyilván nem ilyen fekete-fehér a dolog, és kritikán aluli a fizetés sok helyen, bejelenteni nem akarnak...

De amikor azt látom, hogy öcsém a semmi képzettségre, érettségire akar 300ezres fizetést, vagy hogy egy nap alatt elveri a 150ezres fizuját ruhára és bulikára, a haverom alig keres valamit, de lapostévé és drága autó (amit alig tud fenntartani) az létfontosságú, de már hónap végén nálam kuncsorog kölcsönért...hát na.

2017. aug. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
90%

Nem, én ápolónőként otthon kerestem 150e-et, itt Svájcban ugynanazzal a diplomával 5000 frank.

Párom mérnök, otthon 300e volt a max., amit fizettek neki, itt 7500 frankot kap kézhez.


De a felszolgálói munka, ami itt a legrosszabbul fizetett kb, az is 3000-3500 chf/hó.

2017. aug. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!