Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kb.4 éve nem dolgozom, így...

Kb.4 éve nem dolgozom, így nem fizetem a Tb-ét sem. Ha újra elkezdeném fizetni, akkor visszamenőleg is ki kell fizetnem, és az orvosi ellátásom rögtön él, vagy nem?

Figyelt kérdés
Az orvosi ellátást mindig kerültem, de most adódott olyan helyzett, hogy kénytelen vagyok meglátógatni a kórházat( csonttörés), ezért lenne fontos.
2008. okt. 26. 20:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól emlékszem tavaly áprilistól vezették be az új rendszert, hogy alanyi jogon nem jár, feltehetőleg ha bejeletkezel, maximum addig kell visszamenőleg fizetned, de lehet hogy azt sem kérik el.
2008. okt. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
4 év alatt sosem vettem igénybe orvosi ellátást!!! Nem követtem el csalást, ezt remélhetőleg ők is láthatják a számítógépes rendszerüknek köszönhetően. Így is kell visszamenőleg fizetnem a semmiért?
2008. okt. 26. 20:39
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
a csonttörés kezelését kiszámlázzák, ezt ki kell fizetned. Furcsak módon nem a TB-nél, hanem az APEH-nél kell intézni a szerződéskötést, havi kb. 5000.- HUF az összeg, és ellátásra jogosult leszel. Igen, 2007. április 1.-től él ez a dolog,hogy az ellátásért fizetni kell, ha nem vagy jogosult rá. Nem hiszem hogy visszamenőleg ki kellene fizetni, mert akkor senki nem kötne szerződést, hiszen az kb. 100 ezer HUF lenne ha most kötnél, és ki kellen fizetni. De ezt nem tudom biztosan. De azt igen, hogy az nem számít, hogy nem dolgoztál, 4 évre visszamenőleg biztosan nem kell fizetni.
2008. okt. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A Tb. befizetése után intézném a törés menetét, már 3 hete szenvedek-kéztörés miatt, eddig bírtam. Tehát csak a tb-elintézése után mennék kórházba! Így a Tb-é fedezi a költségeket, én meg havonta szépen fizetem a Tb-ét tovább!
2008. okt. 26. 21:18
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Na a tévedések elkerülése végett tisztázzuk a dolgokat! Édesapám tavaly december felé kezde el fizetni maga után a TB-t, és VISSZAMENŐLEG is ki kellett fizetni maga után. Sőt, idén valahogy szeptember közepén jött egy késedelmi pótlékról való számla, mivel a kötelezettségei nem teljesültek időben, hiába fizette ki visszamenőleg is a pénzt.

Én azt javaslom, hogy ha elkezded fizetni, akkor minél hamarabb kezd, mert a tavalyi összeg több, mint az idei, kb egy ezressel, és valahogy apum is 50 000 környékén fizette ki a visszamenőleg elmaradt részleteket!

Remélem tudtam valamit segíteni, de érdeklődj az Apeh-ba!

2008. okt. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak 2007. 04.01-ig kell visszamenőleg fizetni!
2008. okt. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

2007 április előtt nagykorú eltartottként mindenki tb jogviszonyban volt, kivéve, ha önálló válallkozóként vagy adószámos magánszemélyként be volt jelentve.Mert akkorelőtte is saját maga után fizetnie kelett( mint egyébként mindenkinek aki munkaviszonyban van)

2007 áprilisától meg elvileg mindenkinek rendezni kell valahogy a jogviszonyát. Ha valaki munkanélküli, akkor azt hiszem az önkormányzat ad igazolást.

És ugy tudom apehhez kellbejelenteni egy formanyomtatványon, aztán menni a tb -hez azzal a pecsétes papirral.

Amugy nem a csaláson van a lényeg, hanem azon, hogy ez egy biztosítás, tehát az ember havonta fizet egy bizonyos aklacsony díjat, és igy nem kerül pénzügyi bajba, ha beteg...példáulegy szimpla tetanuszkúra egy macskakarmolás után uszkve 500 ezer forintocska!! ne mindegy, hogy azt kérik-e,vagy a havi 4800 ft-os díjat, nemigaz??

2008. okt. 26. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!