Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha külföldrl költözök haza,...

Ha külföldrl költözök haza, hogyan tudom újra aktiválni a TAJ kártyám?

Figyelt kérdés
Illetve milyen papírokat kell kikérni a külföldi EU-s biztosítótól? Hívtam őket telefonon, de mindenki mást mondott :D Illetve hol és melyik magyar szervhez kell majd bemennem?
2018. febr. 4. 12:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Bemész a NAV-hoz, viszed a külföldi kijelentkezős papírjaidat, meg azt, amiben felmondtad ak ülföldi biztosítást és ott újra aktiválnak.
2018. febr. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És pontosan ehhez milyen dokumentumok kellenek? Illetve miért a NAV intézi a TB-t? Nem a TB-nek kellene intéznie? Illetve nekem azt mondták a kintiek, hogy nem kell vinnem semmit. Teljes káosz van :D
2018. febr. 4. 13:55
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez egy mókás menet lesz klszülj fel rá! Mivel már adónak számít a tb így jön képbe a nav is . A káosz még lesz egy darabig . Nálunk fordított a helyzet . Kijöttünk és azóta csak ez megy . Honapokon át telefonálunk és csináljuk de mindenhonnan átküldenek a másikhoz és vissza .
2018. febr. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3-as, neked meg:


kitöltöd az E104-es nyomtatványt, csatolod a külföldi biztosítós papírod (vagy Krankenkarte) másolatát és elküldöd a NAV-nak. Kijelentenek.


Ha meg évekkel utóbb szívóznak, megmondo, hogy biztosítva voltál x országban, szakadjanak le rólad, intézzék el akkor egymás közt.

2018. febr. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Végül kikértem a TB-s papíromat, kitöltöttem az E104-et, felhívtam a járásom megyei Egészségbiztosítási szervét, és elküldtem nekik e-mailben. A TAJ alapból aktiválódik első munkaviszonnyal, amint adó lesz utána fizetve. Ez inkább arra kellett, hogy lássák, volt kint biztosításom, és hogy haza akarok jönni.
2018. febr. 23. 10:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!