Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Más férfinál is előfordul...

Más férfinál is előfordul felfázás, ha igen, mit szokott tenni ellene?

Figyelt kérdés
A régi budapesti orvos azonnal felírt antibiotikumot,ami azonnal hatott, viszont most új vidéki orvosnál vagyok,aki szerint pasi nem fázhat fel.Pedig az útobbi -10,-20 fokos napokban nagyon felfáztam,rengeteget pisilek,néha csìp is.

2018. febr. 27. 21:25
 1/4 anonim válasza:

Tőzegáfonyát ajánlom nekem is az segített.


Ezen jót röhögtem: "most új vidéki orvosnál vagyok,aki szerint pasi nem fázhat fel"


Aki ilyet mond orvosként az a józsefvárosi piacon lett orvos.

2018. febr. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Pedig ezt mondta a háziorvos hölgy,hogy ilyet még nem hallott,hogy férfi felfázott volna, szerinte ez nem lehetséges.Szerintem úgy gondolkodik,hogy jaj csak szegény nőket érinti minden betegség,én nem is értem,hogy lehet,hogy a női élettartam 10 évvel magasabb.
2018. febr. 27. 21:50
 3/4 anonim ***** válasza:

Nyilván nem lehetetlen dolog férfinál sem, de tény, hogy marha ritka. Ennek nagyon egyszerű anatómiai oka van:

A nők húgycsöve rövid, ráadásul a hüvely és a végbél is meglehetősen közel van a húgycsőnyíláshoz, így nagyon könnyen jutnak fel baktériumok a hólyagba.

A férfiaknál hosszú a húgcső, ráadásul a végbélnyílás is messze van tőle.


Jellemzően egészséges férfiaknál NEM fordul elő hólyaggyulladás. Ha neked az van, ráadásul nem is először, mindenképpen urológiai kivizsgálást javasolnék, mert sok esetben valami rejtett probléma (pl. egy krónikus prosztatagyulladás, prosztatamegnagyobbodás, cukorbetegség vagy más immunrendszert gyengítő betegség) van a hátterében.


Egyébként az orvosos gyakran osztják a húgyúti fertőzéseket "nem komplikált" és "komplikált" csoportba.

A nem komplikált közé tartoznak az egészséges, menopausa előtti nők, akiknél semmi elősegítő tényező nem áll fenn. A komplikált minden más, és a legtöbben ide sorolják a fiatal férfiak húgyúti fertőzéseit is, pont azért, mert valószínűsíthető, hogy a hátterében van valami komplikáló tényező. Persze nagyon ritkán előfordul olyan, hogy tényleg nincs mögötte semmi, de annyira ritkán, hogy alapból keresni kell a húgyúti fertőzést elősegítő tényezőt.


Egyébként lehet sima húgycsőgyulladás is, az gyakoribb, azt viszont jellemzően valamilyen szexuális úton összeszedett fertőzés okozza.


Szóval -pláne, ha nem először fordul elő- MINDENKÉPPEN urológiai szakvizsgálatot javasolnék.

2018. febr. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sztem ez valami prosztata-cucc lesz. Urologia!
2018. márc. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!