Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Haziorvos felir (eros) nyugtat...

Haziorvos felir (eros) nyugtatot, ha nagyon durvan szorongok?

Figyelt kérdés

Amiota tizenegyedikes vagyok folyton szorongok a tanulas miatt.

Szerintem mult heten panikrohamom is volt suli elott. Aznap sok digat irtunk volna, elkezdtem reggel sirni es par perc mulva annyira durvaba atment, hogy a szivem nagyon gyorsan elkezdett dobogni, kapkodtam levegoert, izzadtam, de kozben hidegrazasom is volt es reszkettem, a fejem tiszta piros volt. Amikor anyum meglatott elkezdett sirni, szoval remelem erzekelitek mennyire komoly volt ami lezajlott. Azutan hoemelkedesem lett es elkezdtem hanyni a sirastol.

Tanultam tisztessegesen a dolgozatokra, negyes-otos tanulo vagyok, de nem birom mar egyszeruen ezt a hajtast es nagyon sokszor szoktam sirni a tanulas miatt, a szuleim pszichologushoz akarnak vinni, de szerintem nekem eleg lenne egy szimpla jo nyugtato.

A sulink tele van erdekes tanarokkal, de atiratkozni nem szeretnek, es magantanulo sem akarok lenni.

A refluxom eleve a sok stressztol alakult ki, szeptemberben korhazban is voltam vele 4 napot.

Egyszeruen szeretnek valami olyan nyugtatot, ami elfeledteti velem az iskolai stresszt, es reggel siras/izgulas nelkul elindulhatok. Az is eleg ha otthon kikapcsolja az agyam, es ugy tudok tanulni, hogy ne jusson eszembe hanyas lesz a dolgozat, hanem csak tanuljak tisztessegesen ra.

Valerianat probaltam, nem hatott.

Suliban is megjegyeztek mar a tanarok, hogy szomorunak tunok, ofom mondta hogy szivesen beszelget velem, ha szuksegem van valakire. Nem vagyok nagyon konnyen megnyilo tipus, egy tanarnak meg plane nem akarom megmondani hogy miken megyek at a ***** suli miatt, barataimnak szoktam.

Na mindegy, a lenyeg, hogy remelem ertitek miert akarok egy eros nyugtatot szedni. Frontint felirhat haziorvos peldaul 18 even alulinak? Vagy milyen nyugtatok vannak az en helyzetemre?


2018. márc. 1. 19:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Beszélj vele! Szerintem elküld pszichiáterhez, aki ha indokoltnak látja, felírja neked. A háziorvostó függ amúgy, a miénk felnőtt embereknek sem szívesen írja fel. Ő ilyen.
2018. márc. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Molyember ***** válasza:

A nyugtatóval semmire sem mész, mert egy hónap alatt rászoksz, aztán majd még amiatt is szoronghatsz. Pszichológushoz kell menned, hogy ne kapj pánikrohamot az iskola miatt. Életed legkönnyebb szakaszát éled, ha már ehhez is nyugtató kell, akkor a felnőtt élet két nap alatt kicsinál.

Ha a háziorvosod egy kicsit is lelkiismeretes, nem ír fel Frontint. Pszichológus kell, a szüleidnek igaza van.

2018. márc. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Beszélgess az ofőddel! És az orvos naggggyon nehezen ír fel gyereknek nyugtatót...
2018. márc. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha ennyire komoly tüneteid vannak, akkor menj el a háziorvosodhoz, és kérd a véleményét. Biztosan talál megoldást számodra. Ne várd meg, hogy állandósuljon a pánik!
2018. márc. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A ló*aszt éli élete legkönnyebb szakaszát.

Három éve érettségiztem, azóta dolgozok ÉS egyetemet végzek levelezőn. Szerintetek mióta tudok nyugodtan enni, aludni, élni? Mióta tizenkettedikben besokalltam (addig kitűnő voltam), és eldöntöttem, hogy sza*ok az egészre, akkor inkább kimegyek Dubajba táncolni. Végül a három év megfeszített készülés miatt jó érettségit tettem, de ha ugyanazt a pénzt, amit most keresek, megkapnám alanyi jogon, és választhatnék, hogy az iskolapadba ülök vissza, vagy a munkámat csinálom napi 10-12 órában, százszor inkább a munkámat választanám...

Bocsi az offért, csak felcsesz, hogy még azzal is rátesztek szerencsétlennek a nyomorára, hogy leszóljátok a problémáját.

2018. márc. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Molyember ***** válasza:

A szerencsétlennek ő maga a problémája, ami elől az egyik legaddiktívabb nyugtatóval akar elmenekülni. Egyáltalán nem szóltam le. Segítség kell neki, méghozzá terápia, nem nyugtató, az csak akkor jöhet szóba, ha semmi sem hatásos. Ennyi erővel alkoholista is lehetne.

Nem tudom, mit dolgozol, de ha könnyebb, mint az iskola, akkor nagyon szerencsés vagy. Becsüld meg.

2018. márc. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Persze, ez az életed legkönnyebb korszaka, a városunkban 3 diák lett öngyilkos a tanulás+egyebek miatt 2017 ősz-tél között, egyik kilencedikes, kettő meg tizenegyedikes, az én korosztályom volt.:)

Én egyértelműen nem fogok ilyenekhez folyamodni, de olyan hlyeség ezt mondani, hogy milyen könnyű a tanulóknak, ez a legkönnyebb korszakod stbstb. Elhiszem, hogy a felnőtt élet nehezebb, de nekünk sem könnyű egyáltalán, mert akkor nem lenne ennyi depressziós gyerek. Barátnőm is tulajdonképpen hajnali 1-kor sírógörcsbe tört ki nekem snapchaten, hogy még mindig nem tudja a törit, pedig egész héten arra tanult.

Nem akarok belemélyedni, de Magyarországon egyszerűen baj van az oktatási rendszerrel, ismerősöm Angliában tanul és egy csomó szabadidővel rendelkezik, nincs semmi problémája az ég világon az iskolával, és még jó tanuló is.

Ezt le kellett írnom, mert nem érzem igazságosnak azt, hogy lenézel azért hatos, mert még "csak" ilyen problémáim vannak.

És köszönöm a válaszokat!:)

2018. márc. 3. 21:29
 8/11 anonim ***** válasza:
Ezért kell pszichológushoz, vagy pszichiáterhez menni, majd ők eldöntik valóban szükség van gyógyszeres kezelésre vagy csak hisztizik a delikvens! Már bocs. Nem a háziorvos asztala ezt eldönteni, ezért, már ha szerinte ez is indokolt, beutal pszichiátriára. Utána a szakorvos dönt a kezelésedről.
2018. márc. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Amúgy tök jó, hogy te el tudod dönteni, neked elég a nyugtató :)


Nem véletlenül veszik olyan komolyan a receptfelírást, igen, a háziorvosoknál is.

2018. márc. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Molyember ***** válasza:
Nem mondtam, hogy "csak" ennyi problémád van. Azt mondtam, hogy a mostaninál sokkal nagyobb próbatételek várnak rád, amiket a jelen állapotodban biztosan nem vészelnél át épp ésszel. Ezért kell az orvos.
2018. márc. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!