Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » "Friss" betegként háziorvos...

"Friss" betegként háziorvos elküld szakorvoshoz vagy felírja a nyugtatót?

Figyelt kérdés
Egy ideje úgy érzem szorongok, stresszes vagyok, könnyen felkapom a vizet, szívemen is érzem. Potenciaproblémák is vannak pedig 30 sem vagyok. Ha ezeket elmondom ír fel pl alprazolamot? Nem vagyok orvoshoz járós, nem szedek semmit, sportolok... de ez az állapot már nehezen tartható. A háziorvosom is kb ha 2x láttam 3 év alatt.

2017. okt. 29. 21:39
 1/8 Poris2000 ***** válasza:
100%
Az általad leírt panaszok bár lehetnek tisztán stressz eredetű szorongás tünetei, azonban az orvosnak illene megbizonyosodnia afelől, hogy nincs-e bármilyen szomatikus ok az észlelt problémák mögött. Amíg nem csináltak 1-2 célirányos vizsgálatot, felelőtlen dolog lenne felírni az anxiolyticumot. Másfelől pedig, ha bebizonyosodik a primer szorongásos kórkép (tehát nem szervi elváltozás áll a háttérben) akkor is pszichiáter szakorvosnak kell döntenie a terápia felől, aki jobban tisztában van az efféle kórállapotok kezelésével. Bár a háziorvos még ettől függetlenül felírhatja a Frontint, amivel mondjuk olyan sokat nem is árt talán, viszont neked, mint betegnek javaslom inkább a pszichiáterrel való konzultációt, aki jobban otthon van a témában.
2017. okt. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Világos, és ő utal be? Vagy ez hogy megy. Ugyan nem szakmai annyira, kitöltöttem gyorsan egy tesztet az onlinepszichologus-on, 47/120, enyhe szorongást írt erre.


Agorafobia, korai kelés, pánikroham sosem volt, ami nálam gond az a nehéz elalvás, félek alapvető feladatokba belevágni, katasztrofális libidó, lehangoltság/szomorúságérzés, ellazulási nehézségek, belső remegés/szívnyomás. Néha olyan gondolatok is a fejembe szállnak, amivel a stressz csak súlyosbodik, alig bírom kiverni a fejemből pedig sokszor hülyeségek, értelmük sincs.

2017. okt. 29. 21:55
 3/8 anonim ***** válasza:
Sajna 28 évesen 0.25 xanaxon kezdtem ,most altató , nyugtató. Próbálj meg autógén tréningezni.
2017. okt. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%
folyt. most 55 évesen, rivo altató stb , nem tudom letenni, kialvatlanul nem mehetek dolgozni, főleg ha rendszeres.
2017. okt. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Poris2000 ***** válasza:
Az alprazolám a libidót egyébként tovább rontja, úgyhogy nem ez a megoldás. Az előző válaszoló által ajánlott autogén tréning azonban tényleg jó megoldás lenne a felsorolt problémákra. Az év első felében végeztem el én is egy tanfolyamot, és valóban hasznos dolog (bár piaci áron nem olcsó). Viszont sablonszöveg a youtube-on is van fent. Azt meg kell tanulni, és magadban mondogatni. Eleinte lehet, hogy nehezen megy majd, vagy "nem érzed, amit kellene", azonban idővel majd az is megjön, ha nem érzed, ne rágd magadat rajta, nem "kell" érezni, a hangsúly a problémák elengedésén van! Jobbulást kívánok!
2017. nov. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Siman ir, a frontin a legjobb :)
2017. nov. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Poris2000 ***** válasza:
A saját érdekedben menj el pszichiáterhez is, ők jobban vágják az ilyen szorongásos kórképeket, mint a háziorvos, a Frontin/xanax ezt így simán nem biztos, hogy megoldja, a libidódat meg tovább ronthatja is.
2017. nov. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az alprazolam tüneti kezelés, tényleg szakorvost keress fel.
2017. nov. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!