Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ki szed régóta antidepresszáns...

Ki szed régóta antidepresszánst és/vagy nyugtatót? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Érdekelne,hogy pontosan milyen gyógyszert és milyen betegségre szedtek, és tapasztaltatok e hosszabb távon, akár pozitív akár negatív mellékhatást!


Nem kell rosszra gondolni, csak normális válaszokat kérek :)


Nagyon köszönöm!



2015. febr. 26. 12:43
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Én régebben szedtem Aurorixet, attól jobb lett a közérzetem, de állandóan álmos és fáradt voltam. Szedtem Yarocent, attól meghíztam és álmos voltam, pozitív hatást nem éreztem. Végül szedtem Cipralexet, amitől feszült voltam, remegtem, "feszülten" ásítoztam és nem voltam tőle jobban.


Xanaxot pedig néha még ma is szedek, ha nagyon rám jön a szorongás. Mivel nem állandóan szedem, csak pozitív tapasztalataim vannak. Korábban amikor naponta szedtem, egy idő után a libidóm megszűnt, nem tudtam gondolkodni, agyatlan zombivá váltam. A leszokás különösen izgalmas volt, pedig csak egy hónapig szedtem.

2015. febr. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

20 éve szedem ezeket a finomságokat. 35 féle antidepi, 4 féle antipszichotikum, rivotril, xanax.

Ma csak mizapin 15 mg és rivotril 1 mg este az adagom.

Kamaszkorom végén depressziót diagnosztizáltak, pedig csak egy sima szerelmi bánattól voltam nyűgös. Megbillogoztak Borderline-zavarral, aztán gyógyszerfüggő lettem. Semmi jót nem tudok mondani ezekről a szerekről.....de legalább lejönni sem tudok róla. Én voltam a kísérleti patkány. Hülye vicc volt.

2015. febr. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én szorongásra és depresszióra szedek rilex nyugtatót és aurolix szorongásoldót.A rilextől néha álmos vagyok de az aurolix bejött és sokat segített pedig nem rég szedem.
2015. febr. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Serlift 2 évig és most megint. Libidócsökkenés kb felére. Más mellékhatás nem volt, leszámítva persze az első 2-3 hetet. Egyébként kiválóan hat.

Frontin. Ez is jó, ha az ember nem ész nélkül szedi. Mellékhatás max egy kis álmosság, ha pedig nem már akkor szedtem be, amikor már nem voltam jól, hanem előbb "megelőző jelleggel", akkor nagyobb álmosság. Már nem szedem amúgy, dolgozik az antidepi. Napi 1 mg-ról még szépen le lehet jönni.

2015. febr. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Te valamiféle közvélemény kutató vagy?
2015. febr. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nem vagyok közvéleménykutató, sajnos én is szedem ezeket a gyógyszereket. 2 évig szedtem Cipralexet és Xanaxot együtt, orvosi utasításra,és akkor nem tapasztaltam mellékhatást, de mivel azt hittem,hogy kezdek kigyógyulni, abbahagytam mindkettőtm, sajnos önhatalmúlag, az orvossal nem konzultáltam előtte.


Viszont most nagyon durván visszajöttek a rosszullétek,és jövő héten felkeresem ismét az orvost, valószinüleg egy újabb "kúrát" kell majd elkezdenem.

Azért kérdeztem a hosszú távú mellékhatásokat,mert nem tudom,meddig kell majd szednem.


Egyébként próbáltam mindenféle gyógyszermentes módszert, de sajnos nem műküdtek. :(

2015. febr. 28. 15:11
 7/7 anonim ***** válasza:
6: Próbáltál pszichológushoz menni? Egyébként milyen tünetek jelentek meg? Maga a Xanax okozhat problémákat, főleg két év után és hirtelen megszakításnál.
2015. márc. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!