Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Kötelezhet egy szolgáltató...

Kötelezhet egy szolgáltató arra, hogy 1-2 nap múlva otthon tartózkodjak?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy társas házban lakom és most jelentette be a gáz művek, hogy pár nap múlva kijönnek ellenőrzésre és otthon kell maradnom. A munkahelyemen a szabadság igényt minimum 2 héttel előre kell jelezni, így esélytelen. Ha viszont táppénzre mennék, elesek a béren kívüli juttatástól, ami a cégnél jelentős összeg utalványban.

Valamint még próbaidős is vagyok, amit szintén nem néznek jó szemmel, ha táppénzre mennék. Mi történik, ha nem vagyok otthon? Hogy tudom ezt elintézni? Mit csináljak? Van ennek valami anyagi vonzata a gázművek felé?



2016. júl. 25. 11:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Belátom, hogy a helyzet kellemetlen, de neked is meg kell érteni, hogy a gáz, elektromosság, kémény nem játék.

Ezeket - a te, családod, környezeted érdekében - rendszeresen ellenőrizni kell. Életek múlhatnak rajta.

A szolgáltatók általában nem kötelezhetnek semmire. Ezeket az ellenőrzéseket viszont tűrni vagy köteles, ezt törvény írja elő.

Természetesen azt is, ha vészhelyzet miatt kell valami lakáson belüli munkát végezni.

Egyébként csak a bejutást kell lehetővé tenned, neked nem kell jelen lenned.

Ha van családtagod, barátod, megbízható szomszéd, aki kinyitja nekik az ajtót, esetleg felügyeli is, mit csinálnak, az is megfelelő.

2016. júl. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
90%
Legegyszerübb, ha szolgáltatóval egyeztetel időpontot! Rugalmasak.
2016. júl. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Nem tudom megoldani ismerőssel, mert hétköznap lenne és más városból nem tud ide utazni senki. Nem ismerek senkit aki bejuttatná. A kutyámnak nincs kulcs xd

Ugy hallottam, 2 lehetséges időpontközül kellene választanom, mert nem kötelezhetnek rá, hogy akár több százezres nyaralást vagy tárgyalást mondjak le. Mi az igazság? Ez tuti nem sürgősségi eset, mert akkor azonnal jönnének és zárnának el mindent.

2016. júl. 25. 12:16
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Mivelünk hiába huzakodsz. A szolgáltatóval próbálj egyezkedni. Leírtam azt, amit legjobb tudásom szerint tudtam.

Többet tenni sem én, sem más nem tud itt. Azt sem várhatod el a szolgáltatótól, hogy ahány ügyfele van, annyiféle szempontnak megfelelően végezze az ellenőrzést.

Csak azt tudjuk javasolni, hogy próbád meg egyezkedni velük.

2016. júl. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
27%

Ő a szolgáltató, te vagy a vevő.

Te fizeted őket.

Fel kell hívni az ügyfélszolgálatot, a beszélgetést rögzíteni. Ha nem mutatnak hajlandóságot 2-3 héttel eltolni egy időszakos ellenőrzést, akkor úgy jártak, ne jöjjenek.

Nem kell meghunyászkodni csak azért, mert ő "A Szolgáltató".

Meg bele lehet kötni abba is, hogy nem ajánlott levélben szólítottak fel, hogy otthon legyél...

2016. júl. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
86%
5-ös! Az ellenőrzést tűrni köteles, s nem akadályzhatja. Ez hatósági eljárás.
2016. júl. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 acelsziv ***** válasza:
100%
5: Ez hatósági ellenőrzés és nem a szolgáltató baszakszik virágos jókedvében. Ha meg nem engedi be őket az egész házban lezárják a gázt. Innentől kezdve a szomszédok fogják lámpavasra húzni.
2016. júl. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Most beszéltem telefonon a szolgáltatóval és neki fogalma sincs erről. Itt a házban a gondnok intézte az ilyesmit és ő mondta. Sem írásban, sem hivatalos értesítésben nincs szó róla, csak a gondnok mondta. De hát ilyen mondott dolgot hogy igazoljak a munkahelyen?Szabit nem kaphatok már arra az időpontra, mert azt előre 2 héttel írásban kell és nincs már 1 hét se addig. Mit csináljak? Mi lesz ha nem vagyok itthon? Milyen következménye lehet?
2016. júl. 25. 15:30
 9/21 A kérdező kommentje:
Bejöhetnek erőszakosan úgy hogy nem vagyok otthon? Pl berúgják az ajtót vagy ilyenek? Mi van ha a kutyám megharapja őket ha csak úgy betörnek?
2016. júl. 25. 15:33
 10/21 acelsziv ***** válasza:
63%

Nem törhetnek be hozzád. Ez nem házkutatás.

De ha ők nem tudnak róla akkor felmerül a kérdés, hogy kiket küld körbe a gondnok gázműves ruhában? És miért?

2016. júl. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!