Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismámák akik már táppénzen...

Kismámák akik már táppénzen vannak, ti miket csináltok otthon?

Figyelt kérdés

2014. szept. 2. 10:06
 1/7 anonim válasza:
49%
idegeskedek valami miatt mindig:) és készülök a babára:)
2014. szept. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Miért idegeskedsz? hisz most nyugodtnak kellene lenned. Élvezd a terhességet.
2014. szept. 2. 10:28
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
A 12. héten még szakvizsgáztam, azóta vagyok táppénzen. Minden héten megvan, hogy kihez kell menni, védőnő, házi orvos, fogorvos, nőgyógyász, vérvétel stb. Még szokatlan a "semmittevés", aktív életet éltem éveken keresztül, 2 iskolát végeztem munka mellett. Igyekszem olyan dolgokat csinálni, amire eddig nem volt idő, sorozatnézés, olvasás, ismerkedem a varrógéppel. Festjük a gyerekszobát, pakolok jobbról balra, nézegetem, hogy mit kell venni. Első baba, így én is parázok olykor, hogy minden rendben legyen. Imádkozom ezért, beszélek a babához. 15hkm
2014. szept. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon stresszes, szaladgálós munkám van, így itthon vagyok már a 4. hónaptól és sokat kell pihennem. Szerencsére le is nyugodtam. Nem hiányzik most a pörgés. Olvasok, neten tanulok kötni (örököltem egy csomó fonalat a nagyimtól, és most van időm kezdeni velük valamit), sorozatokat nézek (azelőtt sose néztem szinte tévét sem, nemhogy sorozatokat), nézem a neten a babacuccokat, türelmes, kitartó keresgéléssel csomó jó árú cuccot sikerült beszerezni. Főzök, nyugodtan, apránként végzem a házimunkát, néha találkozok a barátnőimmel, és persze igyekszek sokat aludni.
2014. szept. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
66%

Szia!

Én is 15 hetes vagyok, és első baba.

Mivel nekem is stresszes, pakolós a munkám, így kb. a 8. héttől itthon vagyok.

Állatira élvezem. :)

Én is pakolászok, takarítgatok, főzök, nagyszüleimhez szoktam elmenni, nézegetem a babacuccokat. És persze rengeteget pihenek, TV-t nézek, olvasok.

Nagyon jó itthon. Mondjuk nem is tudnék 8 órát dolgozni, mert vérszegény lettem, és hamar elfáradok.

S te, miket csinálsz?

2014. szept. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Amíg feküdnöm kellett, addig feküdtem, szerencsére csak pár hétig kellett. Olvastam, filmeket néztem, fórumokat böngésztem, összeszedtem, mit honnan fogunk tudni beszerezni.

Így az utolsó hetekben pedig bepótolom, amit korábban szerettem volna megcsinálni: megvettem a hiányzó dolgokat, takarítok, vasalok, pakolok és várom, hogy beinduljon a szülés.

2014. szept. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
26 hetes vagyok,ahogy voltam a dokinál ,hogy ő is megállapítsa a terhességet,fel is vettek táppénzre,a munkám miatt.3műszakban dolgoztam,emeltem nehezeket, veszélyes anyagokkal dolgoztunk (legalábbis a kismamára veszélyes lehet) ,így nem mehettem dolgozni.6 hetesen táppénzre is mentem,úgy gondoltam atyaég mikor lesz még meg a baba ,mit fogok itthon csinálni ?Milyen lassan fog menni az idő :) Aztán végülis nem unatkozom. :) Teszem a dolgom,főzés,mosás,takarítás,boltba postára járok.Akkor ott vannak a vizsgálatok,elfutkozok a védőnőhöz,a nőgyógyászhoz, a háziorvoshoz a táppénzes papírért,most még tart a fogorvosi kezelés,készülünk már a baba érkezésére, közbe pihengetek kicsit,úgy,hogy mindig van valami,nem unatkozom.
2014. szept. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!