Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mentettetek már életet? Úgy...

Mentettetek már életet? Úgy érzem, hogy újraélesztettetek már valakit?

Figyelt kérdés
Trollok kíméljenek!

2018. ápr. 7. 21:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Medikusként eddig egyszer kb. 2 percnyi mellkaskompresszióval kivettem a részemet egy kórházi újraélesztésből, de ott nyilván voltak szakképzett orvosok és ápolók is, nem olyan helyzet volt, hogy egyedül lettem volna vagy én lettem volna a rangidős és nekem kellett volna cselekednnem, és az se változtatott volna a kimenetelen, ha én éppen nem vagyok ott. Éppen ezért nem is mondom, hogy én élesztettem volna újra vagy én mentettem volna meg az életét a betegnek, én csak csináltam, amit mondtak nekem.
2018. ápr. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én nem, de egy ismerősöm nemrég újraélesztett valakit. Ő képzett gyógytornász. Nem mesélt róla sokat, de tudtommal voltak más szakképzett emberek is a környéken, nem egyedül kellett az egészet végigcsinálnia.
2018. ápr. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
#1 Medikus vagy?Szép szakmát választottál! :)
2018. ápr. 9. 22:57
 4/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Egyszer teniszezés közben esett egy fickó össze, újraélesztést megkezdtük, de sajnos nem sikerült. Mentősök szerint már mikor elkezdtük az újraélesztést, akkor sem volt esélye. Megrázó volt.
2018. ápr. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Ypszilon1980 ***** válasza:

#1:

Aki élesztett már újra, az tudja és már te is, hogy 2 pernyi mellkas kompresszió az éppen elég, nagyon fárasztó, és van, aki nem is bírja, szóval kell hozzá fizikum. Az, hogy ki mentette meg az nem lényeg, mert te is ott voltál és ez sokat számított, csodálatos dolog egyébként és ne szavatkozz, te ugyanúgy részt vettél abban, hogy életben maradjon.

Én mikor újraélesztettem barátommal a teniszezőt, aki ráadásul egy híre ember barátja volt, sajnos nem sikerült és mikor az a barát megjelent ott, ettől függetlenül megköszönte, hogy próbáltunk segíteni rajta. Másrészt a barátom sokkal erősebb fizikumú, mint én, folyamatosan gyúrt meg edzett, iszonyatos erejes van és 2 perc alatt ő is úgy kifáradt, hogy hihetetlen, váltani kell mindig ilyenkor míg a mentők kiérkeznek.

2018. ápr. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!