Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mentettétek már meg valaki...

Mentettétek már meg valaki életét, vagy mentette már meg valaki az életeteket? Ha igen, hogyan történt?

Figyelt kérdés

2017. júl. 30. 16:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Gyerekként a derékig érő vízben ugráltam úszógumival. Egyszer csak fejrefordultam. A lábam a víz felett a fejem a víz alatt. Sokan szaladtak egy nő ért oda először és kiemelt a lábamnál fogva.
2017. júl. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

-Az óvónő, aki leszedte rólam a gyereket, aki vízbe akart folytani

-A tesóm, aki megtalált miután kiittam a apám motorjából a benzint

-a bátyám, aki kihúzott a medencéből, mert beleugrottam úgy, hogy nem tudtam úszni.

2017. júl. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%

Ezek szerencsére jól végződtek:

- Egy idős ember belebukott a bokorba, szívproblémája volt. Hazakísértem, rendeződött a problémája gyógyszer hatására.

- Egy részeg ember kiütötte magát, amit a meleg is előidézett, tetézve a bajt epilepsziával. Mentő kiérkezéséig stabil oldalfekvésben tartva, vigyázva, hogy ne nyelje le a nyelvét;

- Egy másik részeg ember az autója mellett feküdt, de úgy, hogy full élettelen volt. Oldalfekvés, életet lehelni bele, jöttek a yardok, biztonsági intézkedés mellett az otthonába kísérték;

- Egy kerekesészékes belebukott egy vízelvezetőbe, mert ő egyedül is tud közlekedni. Többen kisegítettük onnan, szerencsére horzsolással megúszta.

2017. júl. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

-beleestem egy aknába mert nem volt rendesen lezárva, s egy járókelő értesítette a mentőket.

-kiskoromban mikor megtanultam úszni nagyon elszánt voltam és le akartam nyűgözni a szüleimet azzal, miszerint a Balatonon nagyon mélyre beúszom egyedül úgy hogy előtte nem szólók nekik. Hát túlszámítottam magam, egyszer csak már nem bírtam, pánikrohamom lett, elkezdtem kapálózni meg fuldokolni mígnem egy férfi távolabbról észrevett majd rakétagyorsasággal ott termett segíteni

-5 évesen horvátországban elkalandoztam és nem találtam a szüleim. Annyira bepánikoltam hogy rohantam, és egy autó majdnem elcsapott. A szerencsém egy idős hölgynek köszönhetem, aki az utolsó pillanatban elkapta a karomat és arrébbhúzott magafelè.

-öngyilkosságot kíséreltem meg, felvágtam az ereim de a volt barátom pont akkor ért haza, megmentette az életem

2017. júl. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Engem kétszer mentettek meg:

-Egy medencében fürödtünk a családdal, ami kb 2 méter mély volt. 3 éves voltam, úszógumi volt rajtam, mert nem tudtam úszni. Hirtelen, szinte a semmiből eszembe jutott a Tappancs Magazinból egy kép, ahol egy állat(asszem hód)fejjel lefelé van az úszógumiba, csak a lába lóg ki, kipróbáltam, de nekem nem jött össze, elkezdtem süllyedni, kb 1 percig volt víz alatt a fejem, apa mentett meg.

-10 évesen nem voltam eléggé felöltözve, tüdőgyulladást kaptam, olyan súlyos volt az állapotom, hogy azt mondták, 3 nap múlva, ha nem műtenének meg, meghalnék. Egy nagyon kedves nő műtött meg, egy csövet rakott a hátamba, ami kiszívta a tüdőmből a váladékot. Túl fiatal és hülye voltam hozzá, hogy felfogjam, hogy ő segíteni szeretne rajtam és nem kínozni azzal, hogy nem enged haza a kórházból, de most már nagyon hálás vagyok neki. A sors fintora, hogy több mint 5 évvel a műtét után 3 napja egy aquaparkban találkoztunk.

2017. aug. 12. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer mentem haza, álltam be a bejáróba kocsival. Kb 20 méterre van egy buszmegálló, látom hogy egy ember fekszik. Nem szokatlan a látvány mert falu, és nem ritka hogy emberek "pihennek" az utcán. Mondom csak odamegyek, megnézem már. Amikor odaértem, láttam hogy nem részeg. Fal fehér arc, alig volt magánál, kérdezgettem, azt mondta zsibbad a karja és szédül. Azonnal mentőt hívtam, de csak sokára érkezett meg. Addig stabil oldalfekvésben tartottam, figyeltem az életjeleket, ha kell akkor nyomkodom a mellkasát. Szóval tartottam és figyeltem rá amíg nem érkezett meg a mentő. A bácsinak a szívével volt baj. Úgy tudom túlélte.
2017. nov. 8. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Bulgáriában a tesómmal majdnem elvittek a hullámok. Kicsik voltunk, és szerettük, hogy keresztül kell ugrani rajtuk. Addig ugráltunk, ameddig a lábunk nem érte a földet. Nem beszélve arról, hogy befelé egyre nagyobbak és nagyobbak voltak, és olyan nagy volt a húzóerejük, hogy hiába tudtunk úszni, nem értünk vele semmit. Hallottuk, hogy kisípolnak minket a vízből, de már késő volt. Egy vagy két felügyelő és apukám mentett meg minket. Engem akkor és ott csak az érdekelt, hogy a tesóm élje túl, ezért tartottam magam annyira, hogy őt fogjam, és lökjem kifelé.

Egyszer pedig megmentettem egy nagyjából egy éves kisgyereket. Suliból tartottam hazafelé, és egy park mellett haladtam el. Egyszer csak látom, hogy szalad felém egy fiúcska, utána, jóval hátrébb az anyja kiabálja a nevét. A kisgyerek az út felé tartott, jött is az autó. Bepánikoltam, de szerencsére megfogtam a karját és visszahúztam, mielőtt nagyobb baj lett volna.

2017. nov. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy bácsi szállt fel a másik oldalról a vonatra, és rá lett csukva az ajtó, én meg láttam, hogy elkezdett a lépcsón feljönni (mélyebbről, alig lehetett látni) és kinyitottam az ajtót és felsegítettem, ha nem nyitom ki az ajtót, valszeg meghal mert a vonat már elindult.
2017. nov. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!