Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Váltottatok már háziorvost...

Váltottatok már háziorvost azért mert nem szerettétek?

Figyelt kérdés

Mi a volt az oka?

Hogy választottatok másikat?


Le akarom váltani a körzeti orvosomat, azonban más orvost nem ismerek, és véleményt sem tudok róluk.

A közelben amúgy lenne egy rendelő, ahol sok orvos rendel.


2018. ápr. 11. 11:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Váltottam.

Egyetlen alakalommal se sikerült eltalálnia, mennyi és milyen gyógyszer kell(ene) kiírnia (évek óta folyamatosan szedem ugyan azokat)


Ismerős ajánlása alapján kerestem másikat.


Probléma:

CSAK a területileg illetékesnek van ellátási kötelezettsége, a többit csak kérheted, a doki dönt, hogy befogad-e

2018. ápr. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mi gyerekorvost váltottunk 2x is, egyszerűen nem tetszett, ahogy bántak a kislányommal. A harmadik doki főnyeremény, nagyon örülök, h bíztam az érzéseimben és nem hunyászkodtam meg.
2018. ápr. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én most készülök váltani. Rendesen soha nem vizsgál meg, csak hasracsap és kitalálja mi bajom. Sosem mondja meg, hogy mi a baj, és mást nem ír fel, csak por C-vitamint.
2018. ápr. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Évente egy alkalommal indoklás nélkül válthatsz háziorvost. Mondjuk egy időben én is gondolkodtam a háziorvosok lecserélésén (dr. House szerü önteltsége miatt), de apámnál és húgomnál is egyszer-egyszer kiszúrt rögtön olyan betegséget, amit sok jófej orvos nem vett volna észre. Azóta egyszer az arroganciájáról is elbeszélgettem vele, kiegyeztünk abban, hogy a 2 orvosi szakvizsgája több (tényleg), mint az én 2 MSc-m.


[link]

2018. ápr. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Az enyém hosszasan beszél bármiről, aminek semmi köze hozzám, míg egy csomóan várnak kint.


Elküldött máshova és mondta hogy majd vigyem vissza az eredményt. Mikor visszavittem akkor pedig azt mondta, hogy mit csináljon ő ezzel?

Mikor említettem hogy a szakorvos mri-t javasolt, akkor meg röhögött és mondta hogy várhatok rá fél évet.

Hát normális?

2018. ápr. 11. 11:57
 6/7 anonim ***** válasza:

MRI vizsgálatra tudsz menni piaci alapon bármikor, nem annyira megfizethetetlen:

[link]


Szerintem itt a doki a szakorvost kritizálta. Szakorvoshoz azért küldik a pácienseket, hogy azok komolyan megvizsgálják, ami ma valamilyen képalkotó diagnosztikai eljárásra beutalást jelent. Ezzel viszon spórolnak a szakorvosok, mert kevés az eszköz, ezért sokszor ilyeneket írnak pl. belgyógyászok, hogy a ... belső szerv tapintásra épnek, normális méretűnek tűnik, hallásra nem hallatszik rendellenes zörej..., ezek alapján nem valószínűsíthető semmilyen rendellenesség. Mindezt olyan óvatosan, hogy jogi felelősségük később nem lehet, mert nem zárták ki teljesen a betegség/elváltozás lehetőségét, a csóró egészségügyhöz igazodó szakmai prokol szerint, meg spéci vizsgálatra utalás csak nyomós ok esetén lehet (ezért van az, hogy halálon levő időseket 3-szor is "megcétéznek").

2018. ápr. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Váltottam már. Kicsit "vicces", lassan két évtizedet átölelő történet, de leírom röviden.

Másik városba költöztünk. A körzetileg illetékes doki nem volt szimpi elsőre, így "bekéredzkedtem" máshoz. Eleinte nagyon normális és alapos volt a doki bácsi, így pár évig igazán elégedett voltam. De aztán volt egy nagyon nem fair húzása. Akkor már vagy egy éve nem is hozzá tartoztam, mivel elköltöztünk, városon belül. Így nem volt probléma, az ottani körzetemben illetékes dokihoz mentem át. Bár ott is mindig sokat kellett várni, és nem csak az alaposság, hanem a beszélgetések miatt is, de nagyon rendes volt az idős orvos, ill. nyugdíjazása után az utóda is.

Következett az újabb városváltás, méghozzá messze, szóval evidensen átkértem a papírjaimat oda, legyen ez a 3. sz. város.

Viszont nemsokára visszaköltöztünk a 2. sz. városba... :D

Csakhogy nem ugyanabba a körzetbe, ahol legutóbb laktunk, ahol a rendes doki bácsik voltak. Hanem olyan városrészbe, ahol az eredetileg választott háziorvos a körzeti... Próbálkoztam másnál, de nem fogadtak. Így most a saját körzetimhez járok megint, több év távlatából szerintem már nem is emlékezett arra a bizonyos incidensre... Viszont már nem mindig olyan alapos és "segítőkész", mint régen. Szóval nagyon gondolkodom a váltáson...


A gyermekemnek kétszer váltottunk orvost. Az első városban szintén "választott gyerekorvosunk" volt, jó hírű, idősebb doki bácsi. Ő tényleg sokszor ránézésre megmondta, kinek mi baja van. Viszont folyamatosan visszatérő orrfolyásra azt mondta, hogy az óvoda miatt van (hónapokon át egy hét betegség, egy hét oké), egyetlen egy vérvételt csináltatott csak, és azt mondta, minden rendben. - Szerencsémre még ott, a rendelőben találkoztam egy egészségügyis ismerősömmel, aki megnézte a laborleletet, és mondta, hogy az alapján valami gyulladás van a gyerek szervezetében... Ismeretségen keresztül mentünk új gyerekdokihoz, aki azonnal elküldte röntgenre, és kiderült, hogy arcüreggyulladása volt. Több hétig tartott, mire sikerült kikezelni. :(((

A költözés után evidensen itteni doki, és a "szokásos": eleinte okés, később már nem, szóval váltottunk.


Úgyhogy én mindenképp biztatlak, hogy nyugodtan válts, ha nem vagy elégedett. A leírtak alapján pedig jogosan nem vagy az...

Az új orvos választásával az a baj, hogy amelyik igazán jó, annak sok betege szokott lenni, így nem biztos, hogy tud még vállalni pluszban. Amelyiknél meg kevesen vannak, hát az biztos nem véletlen...

De azért próbálkozz, hátha szerencséd lesz. :)

2018. ápr. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!