Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencsések! Ti mennyi...

Kontaktlencsések! Ti mennyi idő után váltottatok szemüvegről kontaktlencsére? Mennyi idő volt megszokni, ki-be rakni az elején? Jobban szeretitek, mint a szemüveget? Nem romlott jobban tőle a szemetek vagy esetleg megállt, lelassult a romlás, javult?

Figyelt kérdés

Korotokat és azt hogy hány dioptriás a szemetek, írjátok oda légyszi.

Nekem is most lesz kontaktlencsém, ezért mindnekinek a tapasztalata érdekel. Szívesen olvasok ilyen "történeteket".



2016. aug. 28. 21:00
 1/7 anonim ***** válasza:

1 óra volt megszokni, hogy bent van, 1 hét volt megszokni mindenestül, 16 éves voltam, 5 éve volt szemüvegem. Ennek 30 éve.

Nem romlott a szemem soha semennyit, se szemüveges, se lencsés időszakomban.

Szemüveg kell a lencse mellé is legyen, de elég 1 belőle.

2016. aug. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A dioptria -2,5, -3.
2016. aug. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Gyorsan megszoktam, mert a kontaktlencse maga az álom a szemüveghez képest, amit mindig gyűlöltem. Engem nagyon zavart, hogy állandóan látom a keretet a szemem sarkában, olyan, mintha állandóan egy ablakon kéne kinézni. Amikor 8 évesen szemüveges lettem, egy darabig romlott a szemem, a kontaktlencse ideje alatt is, de utána ez megállt, már tizenéve ugyanazt a dioptriát hordom. Nekem felemás a szemem: -2,5és -4,0 dioptriásak.
2016. aug. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én csak kb. 8 hónapig voltam szemüveges és utána váltottam át a kontaktlencsére. Nekem berakni, kivenni már első alkalommal, a betanításon is sikerült. Szerintem egyáltalán nem nehéz, mindent elmagyaráznak, hogy hogyan kell csinálni és biztosan az is segített, hogy én nagyon akartam is mert a szemüveggel nem igazán voltam kibékülve. Nekem kényelmetlen volt, hogy ott van valami az arcomon, izzadtam alatta, folyton tisztogatni kellett mert ujjlenyomatos/poros/vízcseppes lett stb. Szerintem a kontaktlencse mindenképpen jobb mint a szemüveg, sokkal kényelmesebb és tulajdonképpen olyan érzés mintha hirtelen megjavult volna a szemed :) Én körülbelül egy éve kaptam meg az első szemüvegemet, tehát még "friss", azóta nem romlott, de nem is javult a szemem. Távolra nem látok rendesen, -0,75 mindkettő. Szerintem nem fogod megbánni a kontaktlencsét:)

17/l

2016. aug. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát.

Igen, nekem is nagy akaraterőm van, szerintem már csak azért is sikerül majd, mert a szemüveget egyenesen utálom. Mindig párás, koszos, vizes lesz, zavar engem is hogy látom a keretet, ha felfele kell néznem, akkor már homályos, mert ott nincs keret, izzadok tőle és szerintem nem áll jól nekem egy szemüveg sem, már sokat próbáltam fel.

2016. aug. 29. 11:47
 6/7 anonim ***** válasza:
Én 15 éves koromban váltottam szemüvegről kontaktlencsére. -5-6 dioptria körül volt a szemem és nagyon picit romlott mindig. A szemész addig nem engedte hazavinni a kontaktlencsét, amíg ott előtte meg nem tanultam berakni és kivenni :D Ez kb 1 óra volt. Utána még 1 hétig ügyetlenül ment és az első pár napban éreztem csak, hogy bent van. 24 éves koromig hordtam, utána már valamiért nem bírta elviselni a szemem mert állandóan begyulladt tőle, szóval lézeres szemműtéttel megcsináltattam. :)
2016. aug. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Először egész kisiskolás koromban voltam szemüveges, majd sokáig nem kellett, aztán 2011ben újra szemcsis lettem. Elvileg nem romlik a szemem, most váltottam lencsére de sokkal jobb. Tényleg olyan, mintha megjavult volna a szemem. -1 asszem mindkettő szemem.

25/l.

2016. aug. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!