Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha a helyi SZTK-ban rossz...

Ha a helyi SZTK-ban rossz körülmények vannak és nem éppen kedves orvosok, akkor ingyenesen esetleg más SZTK-ba is bemehetek fül-orr gégészetre? Vagy akkor csak magán úton lehet?

Figyelt kérdés
2018. máj. 13. 21:17
 1/6 A kérdező kommentje:
Dunakeszin lakom, és gyűlölöm az itteni SZTK-t. esetleg egy pestibe besétálhatok, vagy számítsak rá, hogy elküldenek a f.rancba?
2018. máj. 13. 21:18
 2/6 anonim ***** válasza:
Én nyaralásom alkalmával bementem máshol szakrendelésre (szemészetre), nem küldtek el, sokat kellett várni, de megvizsgáltak, felírták a megfelelő szemcseppet. Mondjuk az látszott, hogy nem ér rá akkor elmenni orvoshoz, amikor 1 hét múlva hazamegyek.
2018. máj. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
A Szakszervezetek Társadalombiztosítási Központjai( SZTK ) a rendszerváltással megszüntek, úgy hívják amire te gondolsz, hogy háziorvosi rendelő. Mivel Magyarországon szabad orvos választás van, bármelyik orvost választhatod, legfeljebb kicsit többet kell utaznod.
2018. máj. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A fül-orr-gégészet nem házi orvosi rendelő, hanem szakrendelő...

És nem lehet csak úgy választani, mint házi orvost (azt is csak akkor, ha a másik házi orvos elvállalja a beteget). Van a helyi, ahova "tartozik" valaki, ezen kívül pedig vannak rendelők, ahol "körzeten kívülről" is fogadnak betegeket (ma már területi ellátási kötelezettségnek hívják).

Van több rendelő is Budapesten, ahova elmehet a kérdező, pl. Józsefvárosban (Auróra utca) és Terézvárosban is (azt nem tudom pontosan, hol van). Csak előzetesen időpontot kell kérni.

2018. máj. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
47%
Ha kapsz beutalót, akkor természetesen akárhová mehetsz, anélkül meg nem kötelesek ellátni - de még egy másik háziorvos sem, ha nincs rá kapacitása.
2018. máj. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én vidéken lakom és egyik ismerős ajánlott egy nagyon jó fül-orr-gégészt aki pesten rendel. Az sztk-ba csak bejelentkeztem és némi várakozás után szólítottak is. Aztán a műtéthez kellett csak beutaló illetve befogadó nyilatkozat,de ez csak papírforma!
2018. júl. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!