Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ránézésre az orvos meg tudja...

Ránézésre az orvos meg tudja állapítani a bőrrákot vagy leszedés után szövetminta kell?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Olvastam az interneten, hogy az anyajegy levétele után 4 hétig nem lehet fizikailag megerőltetni a testet, viszont én a munkából nem tudok ennyit hiányozni, de van egy anyajegy, amit szeretnék megnézetni, kivizsgáltatni, az orvos ránézésre meg tudja mondani, hogy ráér-e szeptemberig vagy ezt csak levétel után tudja megállapítani?

2018. máj. 16. 01:03
 1/8 anonim ***** válasza:
39%
Megtudja.
2018. máj. 16. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem. Nem véletlenül kell a negatív diagnózis után újabb biztonsági kimetszésre menni. Ha dermatoszkóppal meg tudná állapítani, hogy rosszindaulú-e, azonnal lehetne nagyot vágni, így viszont csak a szövettan után (ami mindig szükséges!)

Annyit tud megállapítani, hogy rizikós-e.

2018. máj. 16. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy ismerősömnek nemrég vettek le egy gyanús anyajegyet, amire az orvos ránézésre azt mondta, hogy lehetséges, hogy melanóma. Csak a szövettan után derült ki, hogy hál istennek nem az. Tehát ránézésre nem tudja megállapítani, csak annyit, hogy esetleg mi lehet, de mint a fent említett példából kiderül, az nagyon nem biztos. Ő a levétel után 2-3napra már dolgozott, gyenge fizikai munka, tehát nem irodában ücsörgés
2018. máj. 16. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A fizikai munkát tényleg nem ajánlják, de ez elsősorban attól függ, hogy a test melyik részén van. Nem mindegy, hogy fejbőr/arc vagy hát.

Nekem pl. amikor a jobb tenyeremről vettek le, teljesen kizárt volt 3 hétig, hogy normálisan tudjam használni.

2018. máj. 16. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A hónom alján van, szóval szerintem emelés kizárva. Szerintetek ráér augusztus végéig vagy azonnal el kellene mennem?
2018. máj. 16. 10:04
 6/8 anonim ***** válasza:

Rosszul néz ki, elmosódott, növekedik?

Ha igen, akkor elmennék azonnal, sajnos minden hónap gondot jelent, ha ne adj isten tényleg baj lenne vele.

2018. máj. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az interneten vannak képek, hogy hogyan néz ki a veszélyes anyajegy, viszont ez nem olyan. Ez csak jobban kiáll a börből, mint ezelőtt és nem is olyan kör alakú, hanem inkább olyan henger alakú. Na ezt nehéz lesz elképzelni :D
2018. máj. 16. 23:46
 8/8 anonim ***** válasza:
Menj el bőrgyógyászhoz, így csak tippelni lehet.
2018. máj. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!