Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A depresszió és szorongás...

A depresszió és szorongás kiválthat rémálmokat?

Figyelt kérdés
Elég rossz időszakban vagyok most, amire csak rátesz egy lapáttal az, hogy minden éjjel 3-4 rémálmom van (legalábbis amire emlékszem). Nagyon brutálisak, horrorszerűek szoktak lenni és szinte mindegyikből fölébredek, emiatt még rosszabb az alvásom. Lehet a mentális állapotomhoz köze?

2018. máj. 18. 18:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Több dologhoz lehet köze a rémálmokhoz, például a stressznek és a szorongásnak is, de akár a lefekvés előtti evés is okozhatja.
2018. máj. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A rémálmoknak is van jelentésük.
2018. máj. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Lehetséges.Szociális fóbiám van,és visszatérő álmom,hogy több ember előtt vagyok megalázó helyzetben és nem tudok elmenekülni.

A veszekedésektől is tartok. Furán hangzik,de én az ilyen helyzetektől is félek,nagyon rosszul viselem ha veszekednek velem. Ezzel kapcsolatos álmaim is szoktak lenni.

2018. máj. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Velem is pont ez van most.. teljesen kicsinált a suli, elképesztően stresszes lettem, múlt héten ki se tudtam kelni az ágyból a kimerültségtől.Most meg vagy 3 napja csak rémálmaim vannak, elég horrorisztikusak... Szóval akármin is mész keresztül, kitartást! :) veled érzek
2018. máj. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!