Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Anyukák, akiknek férfi nőgyógy...

Anyukák, akiknek férfi nőgyógyászuk van! Bíztok annyira benne, hogy elvigyétek a 4-5 éves kislányotokat hozzá ha valami baja lenne, vagy inkább keresnétek egy női orvost?

Figyelt kérdés
Ez a kérdés úgy jött, hogy egyszer még 4-5 éves koromban volt, hogy összetapadtak a kisajkaim és anyum elvitt a nőgyógyászához, aki ugye férfi, viszont sok helyen azt hallom, hogy az nem oké, ha egy férfi vizsgál meg egy kislányt, meg hogy vizsgálgasson inkább felnőtt nőket, stb... Kíváncsi lennék, hogy ti hogyan álltok ehhez a kérdéshez.

2018. jún. 7. 15:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi probléma nincsen ezzel, miért ne vizsgálhatná férfi? Ráadásul bent lehetsz vele, ha bármi kétséged támadna.
2018. jún. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%
A nőgyógyásznak szerintem nem a neme a lényeg. Gondolom nen azért lett nőgyógyász, mert kislányok punciját akarja nézegetni... Na meg... Ha már a sajátom közelébe engedem, akkor bízok benne, így a valószínűleg nála született gyermekemet is rá merem bízni. Meg hát nem is hagynám magára egy ilyen helyzetben, tehát tudnám, ha valami olyant tesz az orvos, ami nem a dolga
2018. jún. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Nem tudom, melyik jobb.


A saját véleményemet tudom mondani, ha most ilyen problémája lenne az 5 ès fél éves lányomnak, én egy kedves(ebb) nő nemű nőgyógyàszhoz vinném.

Így is elég kellemetlen lenne.

De nekünk mondjuk a gyerekorvosunk is nő, a fül-orr-gégészünk is, fogorvos igaz férfi, de vele egyszer találkozott -szóval inkább nőhöz van szokva.

2018. jún. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Van kifejezetten gyermek nőgyógyász, én olyanhoz vinném a lányomat. Nyilván egy sima nőgyógyász is képes arra szakmailag mint egy gyermeknőgyógyász, de lehet még sosem vizsgált élesben egy ilyen kislányt, így kevésbé empatikus, barátságos, kedves egy gyermekhez, ami ilyen szituációban elengedhetetlen.
2018. jún. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hacsak a kislány nem tiltakozik a férfi ellen, nem látom be, mit számítana a nem.

Én még abban sem hiszek, hogy lelki törést okoz egy kislánynak, ha péniszt lát, itt pedig csak megvizsgálja egy remélhetőleg kedves, megbízható orvos... Bunkóbbhoz, ridegebbhez pedig nyilván nem viszi az ember a kislányát.


Neked van saját tapasztalatod, amiből kiindulhatsz, nekem az sincs, csak megpróbálok belegondolni s alkalmazni azt, amit tudok az emberekről...

2018. jún. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Bíznék benne, épp ezért kikérném privátban a tanácsát, ajánl-e jó gyermeknőgyógyászt :)
2018. jún. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Metionin ***** válasza:
Gyereknőgyógyászhoz vinném.
2018. jún. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A gyermeknőgyász rendelések neve: lánykarendelés. Így keresd, ha szükséges. Legalábbis régebben ez volt. :) És valóban: ott női orvosok vizsgálnak.

Nem a nemekkel van a probléma, hanem azzal, hogy a felnőtt nőgyógyászaton más a gyógyszerelések adagolása, talán kezelésbeli különbségek is lehetnek, ezt nem tudom. DE, ha abból indulunk ki, hogy mindegy, hogy felnőtt nőgyógyász szakorvos vizsgálja-e meg a kisgyereket, vagy egy lánykarendelés szakorvosa, akkor ennek a logikának a mentén nem kellenének gyerekgyógyászok sem. Szerintem.

2018. jún. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Van kimondottam gyermek gyógyász,én ha tudnám női orvost keresnék,gyermekgyógyászt,utána néznék mit hallottam róla,mennyire jó,és ha jó és még női akkor inkább odavinném.


Nem felnőtt nőgyógyászhoz mennék vele az biztos.



De ha nagyobbacska lenne 10-14 éves netán és akkor lenne valami gondom,és ismernék hallomásból 4-5 jó orvost,férfit és nőt is netén hallomásból,akkor meg már megbeszélném vele a korának megfelelő módon,hogy kb milyen vizsgálat fordulhat elő,mire számítson,ne ott érje a meglepetés,ő kihez menne szívesebben női vagy férfi orvoshoz.Tehát ott már lenne választási lehetősége és azt is megbeszélném mit szeretne bent legyek vagy ne amikor megvizsgálják,netán elforduljak,hisz egy 10 éves sem olyan kicsi már és elég intim vizsgálat.

Hozzám 10 évesen már nem mászkáltak be fürdéskor se,nem meztelenkedtem volna anyu előtt.

2018. jún. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!