Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit csináljak hogy kiduguljon...

Mit csináljak hogy kiduguljon a fülem?

Figyelt kérdés
Nem megyek orvoshoz.
2018. jún. 12. 17:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Takarítsd ki.
2018. jún. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mi okozza a "dugulást"?

Strand/zuhany, víz ment bele?

Magaslaton jártál és akkor dugult be?


Próbálj meg hosszan ásítani :)

2018. jún. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Reggel amikor felkeltem csak hozzá értem és bedugult.
2018. jún. 12. 17:27
 4/10 anonim ***** válasza:
Akkor fülzsír lehet. Ezt kimossák, és nem fájdalmas művelet. Vehetsz Audi sprét a patikában, de azzal nem biztos, hogy rendbe jön. Lehet hosszadalmas lesz mire kidugul. Be is gyulladhat.
2018. jún. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Én nem fogok orvoshoz menni.
2018. jún. 12. 17:54
 6/10 anonim ***** válasza:
Havasi kövirózsa cseppet vegyél a patikában, az kitisztít, csak hagyd oldalra döntve a fejed pár percig. Utána hagyd kifolyni. Ha az egy hete tartó fülgyulladásomat megszüntette, akkor téged is kitakarít.
2018. jún. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem az vált be, hogy lecsavartam a zuhanyfejet a gégecsőről, beállítottam egy langyos kellemes vizet, majd a mutatóujjammal kissé elszorítva középerős vízsugarat adott, mellyel bele tudsz veretni a hallójáratba, csak ne nyomd a füledre a csövet.

Ha hagysz a víznek elfolyó helyet, akkor nulla az esélye, hogy kárt csinálj magadban. Ha a fülkagyló tetejét kicsit felfelé húzod, a hallójáratod picit kiegyenesedik, így mégjobb.


Én egyszer mentem volna orvoshoz, de szenteste napján dugult be, és mindenhonnan elhajtottak. Így kényszerből magam kellett megoldjam.

2018. jún. 13. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Még mindig be van dugulva:(
2018. jún. 13. 07:36
 9/10 anonim ***** válasza:

Ne legyél már ilyen igénytelen kocka! Menj el fül orr gégére. Vagy fogsz egy fültisztitó pálcikát és rendesen kitakarítod. De előbb nézz utána neten hogyan vannak ott belül az üreg kanyarulatai. Ha jól csinálod akkor nem "nyomod beljebb" a trutyit.


Én 8 éves korom óta rendszeresen takarítom így. A lényeg hogy mikor bedugod a pálcát, akkor lazán told, majd mikor bent van nyomd valamelyik irányba (eleinte lefelé!) a vattapamacsot és így húzd ki. Meg fogsz döbbenni mennyi trágya jön ki!


Ahol érzékeny a hallójárat, meg ahol annyira ne próbálkozz: ferdén felfelé a szemgolyók irányába. Ott van valami porc vagy csont, az elég érzékeny. A dobhártyát ne maceráld. Ha nagyon lassan csinálod és óvatosan akkor nem fáj ha dobhártyához érsz. De mondom: azt ne bsztasd!

2018. jún. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem menj el az orr-fül gégészetre és kimossák a füled. Nem értelek, hogy mitől félsz, mert ez nem kellemetlen. Egy nagy fecskendővel, amin persze nincs tű, langyos vizet spriccelne a füledbe ami azonnal kifolyik. Magadnak nem ajánlom, hogy kimosd, mert nem szabad túl erősen belespriccelni a vizet. Ott értenek ehhez, és egyetlen perc alatt megoldódik a problémád. Tényleg nem fáj! Ha sokat vársz vele, akkor begyullad a fülzsír dugó, és akkor tényleg fülfájás lesz a vége.
2018. jún. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!