Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az egészségügyben megengedett...

Az egészségügyben megengedett fülbevalót vagy tetoválást viselni egy orvosnak? Neketk mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
Kellett a gyógyszertárban aláírás egy orvostól,az én doktornőm nem dolgozott így ahhoz az orvoshoz kellett bemennem aki épp dolgozott.Egy fiatal fülbevalót viselő orvos dolgozott.Normális volt,mondjuk nem sokat beszél a páciensekkel,inkább csak mosolyog.Nem vagyok ítélkező,meg tudom nem attól függ a tudása egy orvosnak,hogy van-e fülbevalója vagy nincs.De számomra ez nem bizalomgerjesztő.Nem tudok bizalmat érezni egy fülbevalós vagy tetkós orvos iránt.Múltkor mikor beteg voltam örülök,hogy egy olyan doktornőhöz fordultam,akinek nagyon korrekt a viszonyulása páciensekhez,meg van benne a kellő távolság,kimértség,de ugyanakkor az empátia és megértés is.Számomra ilyen az ideális orvos,akire szívesen rábízom magam és oldottnak tudom érezni magamat a kezelések alatt.

2018. jún. 23. 00:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

És meztelenül láttad azt a doktornőt?

Mert honnan tudod, hogy BIZTOSAN nincsen tetoválása vagy csiklópiercingje?

2018. jún. 23. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Kissé előítéletes vagy!

Miért ne lehetne tetkója? Az miben befolyásolja a tudását vagy a hozzáállását?

Fülbevaló miatt nem szimpatikus valaki? Akkor se egy kozmetikus, masszőr, fodrász ... bárki aki szolgáltatást nyújt nem szimpatikus ékszerrel?


És ha neked csak egy aláírás kellett (és ezt nem a saját orvosodtól) akkor mit vártál az éppen dolgozó orvostól? Körbekérdezze a rokonságot ki hogy érzi magát? Helyzetüket nézve (leterheltség örülj, hogy mosolyogni tudott!

2018. jún. 23. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kamu kérdés, de azért válaszolok. :D


Nincs tiltva az orvosoknak sem a fülbevaló, sem a tetkó. Utóbbit én sem szeretem senkin, de már megtanultam, hogy ne ez alapján ítéljek. Lehet valaki teljesen normális attól még, hogy összefirkáltatta magát.

És ugyanez fordítva: attól még nem biztos, hogy normális, vagy hogy jó szakember, hogy nem visel fülbevalót vagy nincs tetoválása.

A legdurvább meg az, amit nem is lát/tud az ember. Tudok olyan orvosról, aki állítólag nagyon jó szakember, viszont terrorban tartja a családját, persze főleg a feleségét (verbális bántalmazó, legalábbis még egyelőre, de nagyon durván, és zsarolja is a nőt); két kisgyerekük van, és már előfordult, hogy őket is fenyegette.

2018. jún. 23. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!