Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Fizettetek-e már orvosnak...

Fizettetek-e már orvosnak állami egészségügyi ellátáson belül úgy, hogy nem "fogadott orvos" volt?

Figyelt kérdés

Miért adtátok? Hálából, mert elégedettek voltatok a munkájával? Azért, mert "szokás", és féltetek, hogy ha nem fizettek, akkor esetleg valaki csúnyán néz rátok? Esetleg éreztetek valami nyomást a személyzet részéről, hogy "várja"?

Esetleg volt-e olyan, hogy előre fizetettek valamiért zsebbe (jobb ellátás, másik kórterem stb.)?



Kérlek ne keverjétek ide azt a helyzetet, mikor a beteg felkér valakit egy műtétre vagy épp szülésvezetésre, és a beavatkozást követően fizet.


Egyfolytában azt hallani, hogy az orvosok így meg úgy elvárják a "hálapénzt", de megmondnom őszintén, a környezetemben ezt sosem tapasztaltam. Sosem fizettem se a háziorvosnak, se semmilyen szakrendelésen. Eszembe sem jutott, nem is láttam soha senkin, hogy elvárná.

Családomnak sincs ilyen téren tapasztalata, mikor műtétért próbáltak a dokinak pénzt adni, azt sem fogadta el.


2018. júl. 22. 15:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Háziorvosnak, szakrendelésen én sem fizettem soha, mástól sem hallottam.

Kórházban voltam sajnos kétszer műtét miatt. Megbeszéltük ezeket a dolgokat is a szobatársakkal. Mindenki adott. Függetlenül attól, hogy az orvost ő választotta, vagy csak éppen hozzá került. Elvárják. És mindenki arra gondol, hogy mi lesz, ha visszakerül ide. Mert egyébként mindenki magasról tenne az elvárásra, de sose lehet tudni, hogy x idő múlva nem újul-e ki a problémád, nem lesz-e újabb műtét.

2018. júl. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

"Elvárják". Ne haragudj, de miből gondolja azt bárki, hogy elvárják? Nyilván a fogadott orvos elvárja, hiszen plusz munkát vállalt a beteggel. Teljesen érthető, hogy a szülész-nőgyógyász a szabadnapján nem pusziért megy be szülést vezetni. De akit nem fogad fel a beteg, csak épp hozzá kerül, az miért várná el?

Mutatta bármelyik orvos bármivel, hogy "adjál már"? Inkább azt látom, hogy a betege hülyítik egymást ezzel. Egymás között beszélik, hogy ki mennyit ad, és azt erőltetik, hogy "biztos elvárja az orvos", holott ezt csak a beteg gondolja.

2018. júl. 22. 15:42
 3/13 anonim ***** válasza:

2: Szinte minden orvos fogadott. Ha lesz egy tervezett műtéted, akkor nemcsak a véletlenen múlik, hogy ki fog műteni. De nem is feltétlenül te választod. Egyszerűen nem vállalnak el.

Nekem is mondta már orvos, akihez egyébként jártam vizsgálatra, mert pont hozzá kerültem, hogy ő nem műt meg, hanem ajánl mást. Ez fura volt, mert pont hogy nem szeretnek egymás ügyeibe belefolyni. Rákérdeztem az asszisztensnél, és ő is mondta, hogy fizetni kéne. Különben nem vállalnak.

Nyilván ha valami sürgősségi eset vagy, akit mentővel hoznak be, akkor nincs ilyen. De tervezett műtéteknél teljesen egyértelmű. Nyilván nem véletlen, hogy minden egyes szobatáram fizetett.

2018. júl. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ja, és nem szülés volt.

Te is azt írtad, hogy ne keverjük azt ide.

2018. júl. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nálunk ez úgy működik, hogy az ambulanciára be vannak osztva orvosok. Ha találnak olyan beteget, akit műteni kellene, akkor felhívják valamelyik rezidenst vagy fiatalabb szakorvost (aki épp ráér), hogy menjen le, vegye fel a beteget és intézze a további sorsát.

Ha a betegnek ez nem felel meg, és szeretné ha az xy műtené, akkor persze, célszerű felkeresni a magánrendelését és ledumálni vele, de ha nincs kifejezett kívánsága orvos terén, akkor is ugyanúgy meg lesz műtve. És persze, biztosan van olyan, aki elfogadja a hálapénzt, de elvárni nem várja el senki ilyen esetben.

2018. júl. 22. 16:21
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem mindenhol egyformán működnek a dolgok. Ez van.
2018. júl. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Továbbra is azt érzem, hogy a betegek fújják fel ezt a témát, egymást hergelik azzal, hogy pénzt kell adni, különben nem csak hogy hagynak megdögleni, hanem még kifejezetten segítenek is benne...

Ez marhára nincs így.

2018. júl. 22. 16:58
 8/13 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező ezt a félelempénz dolgot én sem értem, pedig én orvos vagyok. Tervezett műtétnél is éppen úgy meg lesz műtve, mint akutnál, ha ad pénzt, ha nem. Bárhol az országban. Továbbá azt a beteg nem látja, hogy szakmailag az orvos milyen, van nagyon szépen dolgozó fiatal szakorvos és rezidens kolléga meg van csapnivalóan dolgozó professzor.

Na mindegy, én nem fogadtam el soha hálapénzt és az a véleményem, hogy aki sunyi módon borítékokat dugdos zsebekbe és extra szolgáltatást vár az meg is érdemli, hogy fizessen.

2018. júl. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Akkor egyetértünk:D

A hálapénzt egyébként is az ember utólag adja, elvileg azért, mert hálás. Az orvos a műtét előtt nem tudja, hogy utólag fog-e kapni valamit vagy sem, úgyhogy marhára nem ettől függ sem a viselkedése,sem az, hogy hogyan dolgozik. Egyszerűen a betegek bebeszélik egymásnak, hogy ha nem adnak pénzt utólag, akkor majd ha véletlen következőnek is odakerül, akkor az orvos leköpi/nem foglalkozik vele/direkt félrekezeli.

Mintha az orvos valami naplót vezetne arról, hogy kitől mennyi pénzt kapott basszus. Hát a gyomrom felfordul ettől a logikától.


Azt meg pláne nem értem, mikor azon háborognak, hogy az orvosok a plusz készenlétért és plusz munkáért pénzt várnak/fogadnak el. Egyfolytában megy -főleg a szülészek- szidása, hogy mit képzelnek magukról. Na de kérem...mégis ki dolgozna ingyen a szabadnapján? Mégis ki lenne készenlétben minimum 4 hétig tök ingyen? Ki állna fel a családi ebédtől két pusziért?

Vagy másoknál talán úgy megy? Akkor én is várjam el az autószerelőtől, hogy amint a kocsimnak baja van, azonnal álljon be dolgozni, mindezt fizetés nélkül, mert "hát ez a dolga"? Vagy mondjam meg az angolt tanító tanárnőnek, hogy legyen kedves ingyen tanítani a kislányom délután angolra, mert neki az a dolga?


Hát nagyon egyszerű kérem: be kell tiltani a fogadott orvos fogalmát, mindenki megy ahhoz, aki épp ott van, mikor baja van. Van ügyeletes szülész, szülésznő, ő is ellát. Akkor aztán nem kell fizetni és sírni sem, hogy milyen pénzéhes köcsög az orvos, mert a túlórájáért fizetést vár el.


Ja, hogy ez már nem tetszene, mert a nők jelentős részének nem mindegy, hogy ki turkál bennük? A legtöbb igen is szeretné, hogy legyen egy állandó orvos az életében és az kövesse végig a terhességét, ő vezesse le a szülést?


Akkor meg ne azon háborodjon fel senki, hogy a szemét szülész elrakja a borítékot utána. Akkor háborodjon fel azon, hogy ez miért is nincs normális keretek közé szorítva. Miért nem lehet törvényesen orvost választani, majd fix összeget fizetni ezért, amit aztán az orvos és a kórház eloszt?


Bocsánat, ez már más téma volt egy kicsit, hisz eredetileg nem erről szólt a kérdésem.

De gyakran azt látom, hogy totál összemossák ezeket a dolgokat az emberek.


A nem fogadott orvosok igazából nem várnának semmit egy köszönömön kívül, de a betegek egymást hergelik. A fogadott meg nyilván várja, hiszen pluszban dolgozik, azt meg kikiáltják minden szar szemétnek, holott ŐK akarnak fogadott orvost, hiszen NEKIK nem felel meg az állami. Pedig ha nem fogad orvost, akkor is meg fogják műteni. Akkor is le fogják vezetni a szülést. Akkor is meg fogják császározni, ha indokolt, nem hagyják meghalni a gyereket csak azért, mert "ha nincs orvosa, akkor ez van, így járt". Ezek csak ilyen idióta tévképzetek, amiket egyszerűen képtelenség a betegek fejéből kiirtani.

2018. júl. 22. 19:47
 10/13 anonim ***** válasza:

"A nem fogadott orvosok igazából nem várnának semmit egy köszönömön kívül,"


Azt azért hozzátenném, hogy ismerek olyan kollégát, aki közli a betegével, hogyha azt szeretné, hogy ő csinálja meg a protézisét, akkor az 50000 Ft. Persze ha a beteg nem szeretne fizetni megcsinálja más, csak lehet, hogy a rezidens, de a rezidens mellett szintén ugyanaz az orvos áll és vezeti a kezét.

Akut műtéteknél ilyen viszont abszolút nincs. Sőt néha még szív is a beteg ha hálapénzt ad, mert akkor van az, hogy a hulafáradt ügyeleti team csinálja meg a műtétet félálomban hajnali egy és három között, mert tejelt a beteg és gyorsan túl akar esni rajta. Ha meg nem fizetett volna kipihent kollégák műtenék reggel nyolckor.

2018. júl. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!