Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Orvos-páciens barátság ㈇...

Orvos-páciens barátság 👉 lehetséges?

Figyelt kérdés

Lehet-e barátom az orvosom (pl háziorvos)? Úgy, hogy nyíltan beszélünk egymás gondjairól, eljárunk kávézgatni időnként... szval tényleg úgy, mint egy munkahelyi baráttal, vagy egy jó szomszéddal, csak ebben az esetben én páciens vagyok.


Ha igen, ezt hogyan lehet elérni? Egy kétirányú jó bizalmi kapcsolatot.



2018. márc. 2. 20:58
 1/4 anonim ***** válasza:
74%
Nem vezet jóra.
2018. márc. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kifejtenéd kérlek?
2018. márc. 2. 21:08
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
kávézgatás közben megbeszélitek a lábgombát, aranyeret, nemiszerv vizsgálatot :D
2018. márc. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én szeretném hinni, hogy lehetséges, igen... Azért egy barátság (pláne, ha azonos nemű orvosról van szó), egészen más tészta,mint egy párkapcsolat. Ismertem olyat, akinek a barátnője a háziorvosa, bár tény és való, hogy azt nem tudom, hogy a barátság volt - e előbb, vagy az orvos-beteg kapcsolat. Bár ha azt vesszük azon a tényen nem változtat,hogyha kizárt lenne az ilyesmi, akkor nem kezelhetné, nem vehette volna fel a praxisába. Én is nagyon szeretem a háziorvosomat, de én 27 éves lány vagyok, Ő pedig egy negyvenes nő, bár ez még nem is kizáró ok, mindig jobban kijöttem a nálam idősebbekkel. Vele is nagyon jó a kapcsolatunk, szerintem jobb, mint egy átlagos-orvos-beteg viszony. Elég bizalmas, sok mindent megbeszélek vele, emailben heti rendszerességgel tartom vele a kapcsolatot. Én szeretném, ha esetleg az életben, a praxisán kívül is tudnánk tartani a kapcsolatot, esetleg találkozni a rendelőn kívül. De alapból nem lakok már ott sajnos, de maradtam nála,örülhetek, hogy ezt engedte, ilyen távolságnál is. Mindenesetre reménykedem, csodálatos ember, és nagyon szeretném jobban megismerni.
2022. febr. 21. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!