Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi a véleményetek erről?

Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
Tehát 17 éves lány vagyok.Vashiányos vérszegény és alacsony vérnyomás os vagyok ami tegnap 87/64 és 80 a pulzus.De volt már kevesebb is általában 100 alatt szokott lenni még kávé után is.Volt egy hosszú mandula betegségem de márciusba kivették ébren érzéstelenítéssel ami nem igen használ mert éreztem hogy vág meg minden xD.Körübelül áprilisba jött a fejfájás szédüléssel együtt. Elmentem a háziorvoshoz és kaptam beutalót Neurológiára onnan elküldtek F.O.G.-ra és onnan az Audiológiára.1 hét múlva vissza mentem a fülészetre elvégeztek egy BERA vizsgálatot ami minden rendben volt csak a jobb oldali hallásom rosszabb egy picit. Na most onnan megint küldtek Neurológiára amire mar időpontom van. De idáig egyik orvos sem tudja mi bajom lehet.Örökölt betegségről nem tudok. Anyumnak volt Miómája ami szerintem nem örökölhető. Szakács tanuló vagyok és ott is rosszul szoktam lenni. Egyszer elájultam azóta szokott ez lenni. Szerintetek mi lehet?

2018. aug. 9. 13:15
 1/5 anonim ***** válasza:

"Vashiányos vérszegény és alacsony vérnyomás os vagyok "


Ezekre szedsz rendszeresen gyógyszert?

2018. aug. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A vérszegénységre szedek. A háziorvosom szerint normális ilyen korba hogy ennyire alacsony a vérnyomásom és ezért nem irt ki semmit nekem. De a neurológus szerint meg alacsony nagyon.
2018. aug. 9. 13:29
 3/5 anonim ***** válasza:
29%

Egyáltalán nem normális. Az lehet, hogy gyakran előfordul ebben a korban, de attól még nem normális. Annyira nem, hogy balesetveszélyes is lehet akár - hasonló értékekkel egy ismerősömnek pl. beírta a doki az ellenőrzőjébe, hogy testnevelés órán legyenek szívesek ezt figyelembe venni. Úgyhogy se kötélre, se bordásfalra nem küldték fel utána, mert ha onnan leszédül, az ugye nagyon gáz lett volna...


Szóval majd ha a neurológus nem mondja magától, hogy ír fel gyógyszert, akkor kérdezz rá, hogy lehet-e; ha esetleg nemet mond, akkor kérdezd meg, hogy mit tudsz csinálni, hogy emelkedjen.

Amit én tudok: rendszeres sport, de természetesen nem olyan, ami veszélyes lehet. Szóval kocogás, futás, aerobic, ilyesmik.


A kávé egyébként nem emeli a vérnyomást, csak a pulzust, szóval felesleges inni, pláne, hogy a 80-as nyugalmi pulzus már a felső határa a normálisnak. Próbálkozz inkább gyógynövényekkel, akár tea, akár tabletta formájában.


Ja, és ha bármikor is elkezdesz szédülni felálláskor, vagy akár járás közben, gyorsan guggolj le, és maradj úgy addig, amíg helyre nem jön a fejed, kb. 15-20 mp.

2018. aug. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Csak egy tipp: ha a mandulaműtétet nem endószkópos kísérettel végezték, hanem vakon, és az orrmandulákat is kivették, akkor lehet, hogy megsértették a fülkürt szájadékát, ettől is lehet akár a szédülés. Egy jó fül-orr-gégészt kellene felkeresni, aki benéz a műtét helyére. De a szédülés lehet az alacsony vérnyomástól is. Sok folyadékot igyál. Ne csak vizet, hanem olyan sportitalokat, izotóniás italokat is, amik az ásványi sókat is pótolják. Ha bizonytalan vagy, akkor vegyél a gyógyszertárban egy doboz humana elektrolit port, és egy fél tasaknyit tegyél minden nap az üdítődbe.
2018. aug. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) az orrmandulámat nem szedték ki de a műtét után vérzet egy darabig az orrom is szinte levegőt nem tudtam rajta venni de elmult mert írták rá orrspary-t is. Majd még ki derül mit mondd 14.-én a neurologus.. mikor szédülök es van a közelembe szék vagy pad akkor le ülök ha nincs akkor guggolok. De azt vettem észre ha szédülök akkor nagyon gyorsan ver a szíven erősen kezdd fájni a fejem is. volt mikor elment a hallásom elsötétedett minden és össze estem.
2018. aug. 9. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!